X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie na świecie: ikona paryskiego stylu i do muzeum śladem Harry'ego Pottera

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 22:04
Jak co tydzień wyruszamy w podróż po świecie w poszukiwaniu najciekawszych wystaw. Tym razem odwiedzimy Paryż, Los Angeles, Lizbonę i Toronto, gdzie zajrzymy do szafy jednej z pierwszych ikon masowej wyobraźni, sprawdzimy jak kultura Wschodu adaptuje się w słonecznym L.A., czym mogą się pochwalić największe w Kanadzie targi designu i gdzie w Lizbonie poukrywane są "Świstokliki".
Audio
  • Qudditch w Lizbonie i szafa królowej. Wystawy na świecie (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Plakat promujący wystawę "Metamorfozy" poświęconą postaci Marie-Antoinette w Concierge w Paryżu. Plakat promujący wystawę "Metamorfozy" poświęconą postaci Marie-Antoinette w Concierge w Paryżu.

Paryż, Concierge

Na początku naszej podróży wybierzemy się do Paryża, gdzie na wystawie "Metamorfozy" będziemy mieli okazję zobaczyć wszystkie twarze ikonicznej Marii Antoninie.

Na wystawie znajdziemy prawie 200 prac i historycznych dokumentów poświęconych tej postaci. Na ekspozycji znajdziemy fragmenty filmów, kostiumy z planów filmowych, a także nigdy wcześniej niepublikowana korespondencja z królową, prywatne akcesoria, czy list skazujący na śmierć XVIII-wieczną władczynię. Dlaczego cały świat oszalał na punkcie Marii Antoniny? Przekonajcie się o tym odwiedzając paryskie muzeum Concierge.

Los Angeles, The Broad

W Los Angeles trwa wystawa fotograficzna artystki irańskiego pochodzenia Shirin Neshat. Tytuł "Znów powitam słońce" zaczerpnięty jest z wiersza irańskiej poetki Forough Farrokhzad. Na co dzień mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Zajmuje się wideo-artem, fotografią, jest także producentką, reżyserką i scenarzystką filmową. 

Na wystawie znajdziemy aż 230 fotografii i osiem instalacji wideo, które stanowią dużą część jej ponad 30-letniego dorobku zawodowego. Dla tych, którzy nie mogą odwiedzić Los Angeles jest alternatywa. Wystawę można zobaczyć za pośrednictwem internetu na stronie SCI-Arc Channel. 

Lizbona, Pavilhão de Portugal

Zajrzeliśmy też do Lizbony, która na jakiś czas zamieniła się w miasto nie dla Mugoli. "Harry Potter Exhibition" - wędrująca wystawa swój kolejny przystanek ma właśnie w Portugalii. Tam, w Pawilonie Portugalii znajdziemy tysiące oryginalnych kostiumów i rekwizytów z planu, salę główna Hogwartu, chatka Hagrida, czy pokój wspólny Gryfonów, a to tylko niektóre z licznych atrakcji. - Rozegramy tam m.in. turniej Quidditcha, a na lekcji zielarstwa nauczymy się, jak przesadzić Mandragorę - mówiła Ada Janiszewska.

Czego jeszcze będziemy mogli spróbować w ramach magicznego świata Harry'ego Pottera? Więcej na ten temat mówiła w nagraniu kuratorka wystawy. Opowiemy też w jaki sposób design może opowiadać o naturze. Temu poświęcony jest temat przewodni największych targów designu w Toronto.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Ada Janiszewska

Data emisji: 15.01.2020

Godzina emisji: 11.17

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie na świecie: podróż do świata książki i mroczna strona Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:05
W "Z" Museum w Manchesterze trwa "A World Inside a Book. Gruffalos, Dragons and Other Creatures" - To wciągająca wystawa 3D poświęcona książce "Gruffalos" – opowiadała Ada Janiszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ferie z Czwórką. Wyjdź z nami w miasto

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 20:48
Większości z nas ferie kojarzą się ze sportami zimowymi: nartami, snowboardem, jazdą na łyżwach, czy kuligami zakończonymi ogniskiem. Tym razem sięgamy po ofertę dla tych, którzy postanowili spędzić wolny czas w mieście. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta w kulturze. Utracona więź ze znaczeniami

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 14:45
Relacja człowieka ze zwierzęciem to związek, który towarzyszy nam od początku istnienia naszego gatunku. Zwierzęta były dla nas zarówno bóstwami, jak i pokarmem. Jednocześnie człowiek je czcił i na nie polował.
rozwiń zwiń