Ferie z Czwórką. Wyjdź z nami w miasto

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 20:48
Większości z nas ferie kojarzą się ze sportami zimowymi: nartami, snowboardem, jazdą na łyżwach, czy kuligami zakończonymi ogniskiem. Tym razem sięgamy po ofertę dla tych, którzy postanowili spędzić wolny czas w mieście. 
Audio
  • Ferie czas start. Co warto nadrobić w kulturze? (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Ana Krach/Pixabay

Plakat promujący wystawę fotograficzną "UNObvious" Plakat promujący wystawę fotograficzną "UNObvious"

Specjalnie dla pozostających w czasie ferii w mieście zajrzeliśmy do muzeów, galerii sztuki, kin i innych fascynujących miejsc, które warto nadrobić w wolnym czasie? Od czego zacząć? Sprawdźcie, co dla was przygotowaliśmy.

Wrocław, Centrum Kultury Agora

W stolicy Dolnego Śląska odwiedzamy wystawę "Le(ę)k przed pustką". Dlaczego warto się na nią wybrać? Projekt malarski Agaty Kosmali, którego tematem jest natura opowiada o przestrzeni w przedstawieniach malarskich, znajdującej się tuż nad linią horyzontu. Czym jest owa przestrzeń i dlaczego warto jej się uważniej przyjrzeć? - Artystka w swoich obrazach stawia na klasyczne przedstawienie natury. Linia horyzontu ma wyznaczać granice wyobraźni odbiorcy - mówiła reporterka Czwórki Ada Janiszewska. 

Jelenia Góra, Otwarta Papiernia

Dzięki uprzejmości galerii Foto-Gen Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu w Jeleniej Górze możemy oglądać wędrującą wystawę fotograficzną "Un Obvious" ("Nieoczywistość"). Otwarta Papiernia to kolejne po łódzkim Fotofestiwalu, Batumi PhotoDays 2019 – międzynarodowym festiwalu fotografii i  6th Suwon International Photo Festival w Korei Południowej miejsce, w którym można oglądać ten projekt. Wśród artystów znajdziemy m.in. Karolinę Aszyk, Manfred Bator, Grzegorz Przyborek, czy Agata Szuba.

Józefów, Miejski Ośrodek Kultury

Dla fanów nieoczywistych dźwięków mamy też propozycję muzyczną. Artysta oprócz muzyki jest także podróżnikiem. Stąd właśnie wziął się jego pseudonim "Fly" - tłumaczyła Agnieszka Rogalska-Jung z MOK w Józefowie.

- Każdą wolną chwilę spędza w podróży po świecie. Stamtąd przywozi swoje muzyczne inspiracje - mówiła. To m.in. country, folk, soul i blues. Kiedy będziemy mogli usłyszeć go na żywo? Co poza muzyką zaprezentuje na scenie muzyk? O tym opowiadaliśmy w nagraniu. 

Zajrzeliśmy też do łódzkiego Centrum Dialogu, gdzie zanurzyliśmy się w świat gier i zagadek, a na koniec wybraliśmy na wycieczkę do Londynu śladami Harry'ego Pottera.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Ada Janiszewska

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 11.17

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzesło, a sprawa duńska. Jak opowiedzieć historię kraju za pomocą designu?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2019 17:25
Na początek Dominika Klimek zabiera nas w podróż do Danii. Tam, w Kopenhadze, w Muzeum Designu znajdziemy kilka wystaw, na które warto się wybrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Stalowej kwitnie sztuka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:36
Stalowa to warszawska ulica, wytyczona jeszcze przed wojną. W latach 90., jak cała Praga Północ, nie cieszyła się dobrą opinią, jednak w wiek XXI weszła pełna galerii i życia kulturalnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie na świecie: podróż do świata książki i mroczna strona Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:05
W "Z" Museum w Manchesterze trwa "A World Inside a Book. Gruffalos, Dragons and Other Creatures" - To wciągająca wystawa 3D poświęcona książce "Gruffalos" – opowiadała Ada Janiszewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Sojak-Borodo: blokowiska są przestrzenią do działań społecznych

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 00:20
- Obserwuję, że ludzie z mojego pokolenia próbują mierzyć się z tematem blokowisk np. w ujęciu socjologicznym - mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Sojak-Borodo, autorka wystawy "Podniebniki" prezentowanej w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. 
rozwiń zwiń