Magda Ruta: muzykę widzę obrazem. To przeplatające się pasje

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 16:31
1 kwietnia 2020 odbędzie się na premierowy koncert Magdy Ruty, wokalistki, która na czwórkowej scenie zaprezentuje materiał z debiutanckiej płyty "Nie wiem, czy będę". Płyta ukaże się 27 marca 2020 roku.
Audio
  • Ludzki wymiar muzyki Magdy Ruty. "Zawiera wszystkie aspekty bycia człowiekiem" (Stacja kultura/Czwórka)
Magda Ruta
Magda RutaFoto: Alicja Mucha/Czwórka

- Śpiewam o lęku przed odkryciem się, przed opowiedzeniem, jaka jestem naprawdę. Pracuję nad tym, by móc dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami. Muzyka to mój sposób na to, by otworzyć się przed drugim człowiekiem - opowiadała wokalistka.

Pisanie tak intymnych tekstów to, jak mówił Tomasz Serek-Krawczyk producent i współautor muzyki, akt dużej odwagi. - Magda mówi o swoich doświadczeniach otwarcie, bez zbędnej poetyki. To podoba mi się w jej utworach najbardziej - dodawał.

Wszystkie teksty pisze w języku polskim, dużą wagę przykłada do estetyki swoich teledysków, bo poza muzyką, artystka zajmuje się też fotografią. - To moje dwie największe pasje. Wcześniej pracowałam nad realizacją teledysków, kiedy przyszedł czas na własną płytę wiedziałam, że obraz i dźwięk będą spójne - mówiła Magda Ruta. 

W jakim gatunku tworzy swoją muzykę? Co znajdziemy na jej debiutanckiej płycie? O tym w rozmowie z gośćmi Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Goście: Magda Ruta (wokalistka), Tomasz Serek-Krawczyk (producent, współautor muzyki)

Data emisji: 20.02.2020

Godzina emisji: 11.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w Europie. Największe przeboje i wydarzenia kulturalne

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2019 16:50
1 maja 2004 roku Polska weszła do Unii Europejskiej. W ciągu tych 15 lat zmieniało się nie tylko nasze społeczeństwo, ale i kultura. Trendy pojawiały się - jeden po drugim, a artysta miał już nie 5 minut, tylko 5 sekund sławy.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka współczesna". Pezet wraca po siedmioletniej przerwie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:01
Po siedmiu latach od premiery ostatniej płyty powraca z nowym albumem pt. "Muzyka współczesna". - Chciałem, żeby ta płyta była przewrotna i myślę, że spełnia swoją funkcję. Wbijam nią kij w mrowisko - mówił Pezet.
rozwiń zwiń