"Wystaw się" - przestrzeń muzeum dla miłośników robienia zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 14:57
"Wystaw się" to wydarzenie, które ma stworzyć niezależnym fotografom okazję do zaprezentowania własnej twórczości szerszej publiczności. Ma już swoją kilkuletnią tradycję, a jedna z nagród jest super prestiżowa.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/iravgustin

teatr aktorzy shutterstock 1200.jpg
Chcesz być reżyserem? Przed tobą egzamin nie z wiedzy, tylko z siebie

- Od 2017 roku przyznawana jest, obok nagrody głównej, także nagroda dyrektora - czyli nagroda specjalna w postaci indywidualnej wystawy w przestrzeniach CSW Toruń. To duży prestiż, warto o o walczyć - mówi Lilia Kaletowska z CSW Toruń.


Posłuchaj
11:30 Czwórka Stacja kultura 04.01.2021 csw toruń.mp3 O konkursie "Wystaw się" opowiada Lilia Kaletowska z CSW Toruń (Stacja Kultura/Czwórka)

 

To konkurs dla miłośników fotografii, dla osób, które chcą pochwalić się wynikami swojej pasji. Swoje zgłoszenia mogą wysyłać profesjonaliści i amatorzy. - Wystarczy po prostu chęć podzielenia się swoją twórczością, a może też chcę sprawdzenia się - mówi gość Czwórki. - Tematyka fotografii jest dowolna, format pracy również. 

Na konkurs nadsyłane są zdjęcia dotyczące różnych tematów. - Są portrety, zdjęcia architektury, krajobrazy, fotografia społeczna - wymienia Lilia Kaletowska. - Jeśli ktoś czuje się na siłach, uważa, że ma dobre zdjęcia zapraszam by przesłał je do nas - podkreśla. 


Miuosh fot Aleksandra Jasińska 1200.jpg
Miuosh rapuje Norwida. "Bałbym się to zagrać na koncercie"

Przedstawicielka CSW Toruń podkreśla, że konkurs wyrósł z akcji ukierunkowanej lokalnie. Na początku zdjęcia przesyłali głównie uczestnicy toruńskich spacerów, seniorzy, studenci sztuk pięknych. - Z roku na rok konkurs zaczął się profesjonalizować. Poziom artystyczny zaczął wzrastać - przypomina. - Co roku swe zdjęcia wysyła do nas około 300-400 uczestników. Jest to około 2000 zdjęć, bo każdy z nich może przesłać 6 fotografii. 

Lilia Kaletowska podkreśla ogromną różnorodność tematów, form, ale i nośników, na których nadsyłane są zdjęcia. 

Wszyscy chętni swoje zdjęcia mogą przesyłać do 22 stycznia. Około 50 laureatów zostanie wyłonionych z grupy konkursowiczów i ich prace będzie można oglądać w CSW Toruń. Jeden z uczestników ma szansę zdobyć nagrodę dyrektora - to szansa na wystawę indywidualną. - To duży przywilej, odpowiedzialność i wyzwanie, dla naszej instytucji ryzyko, bo artystę to tej wystawy wybieramy znając jedynie 6 zdjęć (lub mniej) z jego dorobku - dodaje. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Lilia Kaletowska (CSW Toruń)

Data emisji: 04.01.2021

Godzina emisji: 11.39

pj

Czytaj także

"Pomiędzy" - wystawa zdjęć Remiego Uranta

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:14
- Wszystko zaczęło się od przyjaciółki, która musiała musiała opuścić swój kraj z powodów politycznych. Zawsze nosiła przy sobie łańcuszek, który miał dla niej duże znaczenie. Zacząłem zastanawiać się nad przedmiotami, które ludzie opuszczający swoje domy zabierają ze sobą - mówił Remi Urant, autor zdjęć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety wpisane w naturę - cykl niezwykłych fotografii

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 20:46
Projekt fotograficzny "Kobieta Natura" zaczął powstawać na początku sierpnia. To cykl fotografii, poprzez które autorka Antonina Dolani chce pokazać, że "każda z kobiet jest częścią świata, po którym stąpa".
rozwiń zwiń