Galerie online. Nowy Jork, Los Angeles, Moskwa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 15:00
Włączamy komputer lub smartfon i ruszamy w świat sztuki. Dziś najciekawsze wystawy z całego świata oglądamy właśnie w sieci. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Rawpixel

kandinsky pap 1200.jpg
Wassily Kandinsky. Malarstwo, które można usłyszeć

Nowy Jork kusi autorską selekcją ceramiki, gliny i rzeźby. Kuratorem ekspozycji "Material Matters jest Andria Hickey, a współpracowali z nią Joe Baptista i Danielle Forest. Jej celem było zaprojektowanie rzeźb w wirtualnej rzeczywistości. 

"Material Matters" bada złożoną rolę materialności w dzisiejszej twórczości jedenastu czołowych artystów - piszą organizatorzy na stronie galerii. Ada Janiszewska podkreśla, że do tej wystawy naszą uwagę przykuje hipnotyzujący blask nad ceramicznymi rzeźbami Lyndy Benglis. - Wystawa wprowadza te rzeźby do naszych domów, by były dla nas inspiracją - mówi Czwórkowa reporterka. - Wirtualna ekspozycja pełna jest opisów prac, wywiadów z artystami, krótkich filmików. To wystawa pełna kolorów - dodaje. 

shutterstock broszki broszka biżuteria.jpg
Galerie dookoła świata: selfie Muncha i klejnoty w Amsterdamie

Z Nowego Jorku ruszamy na przeciwległe wybrzeże USA, do Los Angeles. Tam uwagę naszej reporterki przykuła ekspozycja "Pod szkłem". To wystawa, którą można oglądać przez internet, ale i przez szyby galerii, której założyciel podkreśla, że dzięki temu zabiegowi prezentowane prace czerpią korzyści z architektury ulicznej. - Zobaczymy tam mnóstwo kolorowego malarstwa - relacjonuje Ada Janiszewska. - Prace takich artystów jak Daniel Heidkamp, Chloe Wise czy Peter Schyuff - dodaje. 

Co ciekawe ekspozycja w galerii nie jest oświetlana sztucznym światłem, dlatego będąc w Los Angeles na jej oglądanie lepiej wybrać słoneczny dzień. 

Sprawdź także:

Garage Museum of Contemporary Art otworzyło bardzo bogatą platformę w języku rosyjskim. Można tam zobaczyć aktualną wystawę "Passer-by". Ekspozycja łączy brytyjską markę modową Atelier E.B z artystami takimi jak Tauba Auerbach, Anna Blessmann, Steff Norwood, Elizabeth Radcliffe, wykorzystując wizualizacje z pokazów, szczegółowy tekst na temat najważniejszych dzieł, nagrania dźwiękowe ze współpracującymi ze sobą artystami. 

Czwórkowa reporterka podkreśla, że ekspozycja opiera się na dwuletnim projekcie badawczym, który skupiał się na zagadnieniach związanych z ekspozycją, ludźmi stojącymi za bogatą historią XX-wiecznych, światowych wystaw i targów, kultowych domów towarowych, muzeów etnograficznych i muzeów mody w dawnym bloku socjalistycznym. 

Na stronie znajdziemy liczne reklamy z dawnych lat, magazyny modowe. Jest też godzinny wywiad z Lidią Orłową, założycielką rosyjskiego magazynu modowego, która opowiada o swojej pracy i tym, jak wyglądało prowadzenie takiej gazety w dawnej Rosji. 

GARAGEMCA/Видеоинтервью с Лидией Орловой

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 31.03.2021

Godzina emisji: 10.14

pj


Czytaj także

Galerie dookoła świata: portrety, RPA, świat biznesu i animacje

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 15:00
Wciąż trudno wybrać się w zagraniczną podróż. W Czwórce nie przestajemy więc zwiedzać wirtualnie. W "Przeglądzie wystaw w galeriach światowych" ruszamy do Sydney, Chicago, Wilna i Londynu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawy online - Londyn, Sydney, Sztokholm

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:50
Kwiaty w Londynie, samotność w erze hiperłączności w Sydney i fotograficzny pop-art w Sztokholmie. Jak co tydzień Ada Janiszewska opowiada o najciekawszych ekspozycjach, które możemy zwiedzać wirtualnie.
rozwiń zwiń