Polecamy książki: "Dom głosów" Donato Carrisiego

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 11:58
- "Dom głosów" to perfekcyjnie, niesztampowo skonstruowany thriller psychologiczny, w którym autor zagłębia się w mroczne zakątki ludzkich umysłów. Ta książka spodoba się czytelnikom, którzy lubią wykraczanie poza oczywiste schematy - mówiła Kinga Michalska. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Oleg Golovnev

shutterstock statek żagle 1200.jpg
Polecamy książki. "Demon i mroczna toń" Stuarta Turtona

Główny bohater "Domu głosów", Pietro Gerber jest psychologiem dziecięcym specjalizującym się w hipnozie, tzw. "usypiaczem dzieci". Nie przypuszcza, że przypadek dorosłej pacjentki doprowadzi go na skraj szaleństwa. - Mamy tu hipotezę, że umysł ludzki jest wciąż bardzo niepoznany. Pietro pomaga młodym ludziom przezwyciężyć traumy i ułożyć życie, aż pewnego dnia dorosła pacjentka wspomina morderstwo chłopca. Czy jest morderczynią, czy manipulantką? - pyta retorycznie Kinga Michalska. - Gdy nasz bohater zaczyna zgłębiać całą historię daje się wciągnąć w najbardziej mroczne regiony ludzkiego umysłu. 

Posłuchaj
08:14 czwórka michalska 2021_07_13-11-39-18.mp3 O książce "Dom głosów" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Dom głosów" różni się od poprzedniej książki Donato Carrisiego, czyli "Gry zaklinacza". - Autor konstruuje swoje książki podobnie, jednak historię przedstawia tak, że za każdym razem jesteśmy zaskoczeni jej finałem - mówiła Kinga Michalska. - Pisarz tworząc swoje dzieła korzysta ze swoich doświadczeń z okresu studiów. Studiował prawo ze specjalizacją z kryminologii - tłumaczyła ekspert. - Napisał pracę magisterską o seryjnych mordercach, a potem założył grupę teatralną, pisał sztuki i musicale, potem tworzył scenariusze filmowe, a jego powieści obsypywano nagrodami nie tylko we Włoszech. 

ZOBACZ WIĘCEJ Zło we mnie, czyli "Dziewczyna we mgle" Donato Carrisiego. Mówi Kinga Michalska >>>


polonez_taniec_stroje_historyczne_Shutterstock_1200.jpg
Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Jak podkreślała gość Czwórki, dzięki tej książce czytelnik dowie się m.in. na czym polega hipnoza. - Pietro uważa, że hipnoza może być kluczem do poznania ludzkiego umysłu. Niektórzy jednak są dzą, że może to być narzędzie kontroli i manipulacji - tłumaczyła Kinga Michalska. - Dodatkowo mamy tu rozwinięty wątek prywatny głównego bohatera, bo okazuje się, że on sam, lecząc innych, ma nieprzepracowane tajemnice sprzed lat. To wszystko sprawia, że jest to moim zdaniem dobry thriller psychologiczny. 

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 13.07.2020

Godzina emisji: 11:40

 kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
rozwiń zwiń