Czy zdjęcie z telefonu może być dziełem sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2021 18:00
Popularności fotografii mobilnej nie da się już ignorować. Można ją, natomiast usprawnić - wystarczy tylko wyposażyć się w odpowiednie akcesoria.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Posłuchaj
plan filmowy kamera operator Shutterstock 1200.jpg
"Wszyscy jesteśmy fotografami". Współczesna historia w fotografii i filmie

Jak poczuć jeszcze więcej swobody w fotografii mobilnej i w jakie urządzenia zainwestować, żeby robić dobre zdjęcia? Sprawdzi to Ola Opala w kolejnej odsłonie cyklu "Historia wakacyjnego zdjęcia. A Maciej Kędziora znów wyruszy "w miasto" i opowie o tym, co słychać w kulturze na Śląsku.

Zobacz także:

Posłuchaj
Teatr 1200.jpg
Teatr faktu. "To sztuki, które przychodzą do nas z ulicy"

Po godz. 11.00 zajrzymy do Mazowieckiego Instytutu Kultury, gdzie na początku września rozpocznie działalność Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra. Otwarcie Elektry będzie miało charakter trzydniowego festiwalu, podczas którego odbędą się: giełda płytowa, konkursy, warsztaty, spektakle i koncerty. Porozmawiamy też z organizatorami festiwalu Young Arts Festival 2021. Co znajdzie się w programie imprezy, która w ostatni sierpniowy weekend zagości w Krośnie?

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w poniedziałek (16.08) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka fotografia

Czytaj także

"Stop Calling Me Murzyn" - zdjęcie, które zmienia rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 12:13
Gdy 10-letnia Bianka Nwolisa w czerwcu 2020 roku wyszła na ulice Warszawy z banerem "Stop Calling Me Murzyn" ("nie nazywaj mnie: Murzyn") dodała odwagi ciemnoskórym Polakom, by mówili o swoich uczuciach. Rafał Milach, który sfotografował dziewczynkę, pomógł wzmocnić i rozpowszechnić jej przekaz. Jego zdjęcie, związaną z nim historię i dyskusję można poznać na wystawie w Galerii Jednostka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dygitalizacja - nowa szansa dla pamiątkowych zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 21:40
Rodzinne pamiątki to często zbiór wyblakłych, czarno-białych lub czerwonych zdjęć, które nie przetrwały próby czasu i nie są już do końca czytelne. Na szczęście z pomocą przychodzą nam graficy i odpowiednie programy, dzięki którym możemy odzyskać fotografie, które spisaliśmy już na straty. 
rozwiń zwiń