Światowe wystawy, miłość w sieci i Bovska - kultura na ferie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 14:45
W najbliższym wydaniu "Stacji kultura" zaprosimy m.in. do światowych galerii, sprawdzimy jak skutecznie randkować online i porozmawiamy z Bovską. 
Wystawa Elementarz polskiej kultury to krótki przewodnik po świecie najwybitniejszych polskich artystów, skupionych wokół różnych dziedzin kultury. Zdjęcie ilustracyjne.
Wystawa "Elementarz polskiej kultury" to krótki przewodnik po świecie najwybitniejszych polskich artystów, skupionych wokół różnych dziedzin kultury. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Shutterstock

Program rozpoczniemy od przeglądu wystaw w galeriach światowych. Jak co tydzień Ada Janiszewska przygotuje autorską selekcję ekspozycji, które możemy zobaczyć wirtualnie oraz na żywo w galeriach, muzeach i centrach kultury na całym świecie.

W ferie w cyklu "Zimowanie - sztuka odpoczywania", wraz z ekspertami zdradzamy, jak skutecznie odpoczywać w czasie zimy. Przybliżymy również sprawdzone sposoby uprzyjemniania codzienności i skutecznej regeneracji. Tym razem Ola Opala sprawdzi, czy żeby przetrwać dobrze zimę, warto się zakochać. Bo, jak wiadomo, miłość jest lekarstwem na wszystko. Uwalniające się endorfiny wpływają na poprawę naszego samopoczucia a także na układ hormonalny.

Gdzie jednak poznać drugą połówkę? Jak przekonują Joanna Godecka i Sylwia Stodulska-Jurczyk, autorki książki "Miłość na celowniku", najprościej w internecie. W czasach, gdy większość życia odbywa się w sieci, sfera randek i możliwości poznawania nowych osób również ma swoje miejsce w internecie. "Miłość na celowniku" to wyczerpujący przewodnik obsługi randek w sieci. Można w niej znaleźć autentyczne wypowiedzi osób korzystających z portali i aplikacji randkowych oraz praktyczne porady, jak przygotować się do poszukiwania miłości. Dowiemy się także, w jaki sposób się zaprezentować, by nie wysyłać mylnych sygnałów, jak i kiedy przenieść znajomość do realnego świata, jak pokonać lęk i obawy związane ze spotkaniem "na żywo" i co najważniejsze - jak szukać, żeby znaleźć?

Zobacz także:


W Czwórce nie zabraknie też lektury. Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Brunona Schulza. Uchwałę podjęto w związku z przypadającą w 2022 roku 130. rocznicą urodzin i 80. rocznicą śmierci pisarza i artysty. Na naszej antenie, codziennie, do końca lutego, o godz. 10.45 przypomnimy opowiadania Brunona Schulza. "Sanatorium pod Klepsydrą", "Mój ojciec wstępuje do strażaków", "Edzio", "Dodo", "Emeryt" przeczyta Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego.

W drugiej godzinie audycji gościem będzie Bovska. Właśnie ukazał się drugi singiel "Error", który zapowiada kolejny album artystki. "System Error" jest odzwierciedleniem okresu, w jakim artystka była pisząc ten utwór. Wewnętrzne niepokoje i zmagania ze sobą pogłębiała napięta sytuacja społeczna w kraju. Historia zawarta w warstwie tekstowej znalazła swoje odbicie w teledysku, którego reżyserką jest Magdalena Zielińska, natomiast za zdjęcia odpowiedzialny jest Mateusz Kanownik. Surowe plenery Fuerteventury stanowią miejsce akcji klipu, a ekspresyjny montaż odzwierciedla zawarte w piosence emocje. Za produkcję muzyczną utworu odpowiada Jan Smoczyński, który jest współautorem piosenki. W Czwórce z Bovską porozmawiamy o singlu, albumie i planach.


***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w środę (09.02) po godz. 10.05. Program poprowadzi Małgorzata Jakubowska.  

aw/mat.pras


Czytaj także

Relaksacyjna kąpiel w dźwiękach. Co nam daje?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 13:30
Po całym tygodniu pracy myślimy o weekendowym relaksie. Jednym z pomysłów na odpoczynek może być kąpiel w dźwiękach mis i gongów. - Dźwięk i wibracje, nie tylko odprężają, ale także uwalniają emocje - mówi w Czwórce Joanna Romaniuk, instruktorą jogi i relaksacji. Sprawdzamy jakie korzyści płyną z takiego relaksu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mrozu, Bovska i inni: muzyczne nowości i zapowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2022 17:08
Jak co tydzień Jutrzyna Grabarz przygotowała zestaw muzycznych nowości. I tak się złożyło, że w tym programie Polska miała wyjątkowo mocną i efektowną reprezentację.
rozwiń zwiń