"Incydent polski 2022" - Lublin zaprasza na cyrkową wiosnę!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 14:50
Najciekawsze propozycje spektakli cyrkowych już w ten weekend w Lublinie. W dniach 22-24 kwietnia, widzowie będą mogli oglądać fragmenty pokazów, które biorą udział w wyjątkowym konkursie "Incydent Polski 2022!".
W Lublinie w najbliższych dniach będzie królowała sztuka cyrkowa.
W Lublinie w najbliższych dniach będzie królowała sztuka cyrkowa.Foto: shutterstock/Artem Kozhyn

W dniach 22-24 kwietnia Warsztaty kultury w Lublinie oraz Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zapraszają na "Incydent polski 2022", w ramach którego można będzie oglądać prezentacje tworzących się spektakli polskich artystów cyrkowych.


Konkurs dla artystów cyrkowych

"Incydent polski 2022" to konkurs na najciekawsze pomysły spektakli cyrkowych, który został ogłoszony jesienią ubiegłego roku przez Warsztaty kultury w Lublinie. Widzowie będą mogli obejrzeć próbki i fragmenty pokazów, nad którymi pracują artyści, a które mają szansę otrzymać wsparcie merytoryczne i finansowe. Dzięki niemu artyści będą mogli wyprodukować własne przedstawienie.

- Cyrk to jest język uniwersalny - od zawsze otwarty i przyjazny dla każdego. Prezentujemy cyrk współczesny, który różni się od tego znanego sprzed lat - mówi Iwona Kornet, organizatorka wydarzenia. - Gwarantujemy, że obejrzenie spektakli może zaskoczyć widzów i zachęcić do kontynuowania przygody ze sztuką cyrkową.


Spektakle i dyskusja

Jak podkreśla gość audycji, tematyka spektakli jest bardzo różnorodna. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja, podczas której publiczność i zaproszeni goście będą mogli się podzielić swoimi wrażeniami i uwagami dotyczących obejrzanych przedstawień.

- Zależy nam na tym, żeby publiczność mogła się wypowiedzieć, zwłaszcza że artyści są w trakcie swojej pracy twórczej i zaprezentują tylko 20-minutowe fragmenty swoich spektakli - mówi organizatorka wydarzenia. - Jest to też ciekawe dla widzów, którzy będą mogli się przekonać, jak można eksplorować tematykę cyrku w różny sposób i jak różnorodne dziedziny cyrkowe można wciągnąć w pokaz teatralny. Bo cyrk współczesny to przede wszystkim opowieść i historia.

Źr. Facebook/ACKiM UMCS Chatka Żaka

Posłuchaj
04:36 Czwórka/Pierwsze słyszę - cyrk 22.04.2022.mp3 Gościem audycji jest Iwona Kornet, która opowiada o wydarzeniu "Incydent polski 2022" (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
 
***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzą: Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski

Gość: Iwona Kornet (organizatorka wydarzenia "Incydent polski 2022")

Data emisji: 22.04.2022

Godzina emisji: 8.42

aw

Czytaj także

"Dziecko ognia" - thriller psychologiczny z duchami przeszłości w tle

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:06
- "Dziecko ognia" S.K. Tremayne to powieść, która pasuje do kanonu "gotyckich". Jest tu tajemnicza, upiorna atmosfera, jest stara willa pełna sekretów, pułapek, korytarzy, a czytelnika ogarnia poczucie grozy - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Regałowisko. Święto muzyki reggae w Bielawie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 14:20
Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali muzyki reggae w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku, co daje mu status najstarszego plenerowego festiwalu reggae w naszym kraju. - Nasz festiwal odbywa się w otoczeniu Sudetów i Gór Sowich. Jest też jezioro, na którym bardzo dużo się dzieje - mówi w Czwórce organizator Regałowiska Rafał Smoliński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr na wakacje. "Gramy na tle Gdyni"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 14:00
Od 24 do 29 lipca potrwa Letni Festiwal Teatru Gdynia Główna "Pociąg do Miasta". W programie m.in. śpiewający karaluch, nalot baniek mydlanych oraz wędrujący "Ślub".
rozwiń zwiń