Iksy - "Mistrzostwa świata" i małe sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2024 09:11
"Stację kultura" w poniedziałkowe przedpołudnie odwiedzi zespół IKSY. Ich nowy singiel "Mistrzostwa świata" przewrotnie porusza temat małych, codziennych sukcesów. 
Stację kultura w poniedziałkowe przedpołudnie odwiedzi zespół IKSY.
"Stację kultura" w poniedziałkowe przedpołudnie odwiedzi zespół IKSY.Foto: Shutterstock

IKSY to zespół, który powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzi pięciu muzyków. Piszą o sobie, że ich stałą zasadą jest zmienność. Śląska formacja gra muzykę tak, jak czuje, bez względu na istniejące trendy. W piosenkach zespołu znajdziemy gry słowne, ironię i absurdalne konteksty zaczerpnięte z popkultury. Ich nowy singiel "Mistrzostwa Świata" ma przewrotny wydźwięk. Opowiada o tym, w jaki sposób wpadanie w spiralę negatywnych myśli może wpłynąć na nasze dalsze losy. W nawiązaniu do przekazu utworu artyści zainicjowali projekt #reprezentacjaX, mającym na celu podkreślenie drobnych sukcesów, tego, w czym jesteśmy dobrzy na co dzień. Każdy może wziąć w nim udział. O muzyce IKSów i ich projekcie porozmawiamy w "Stacji Kultura". 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez IKSY (@iksyoficjalnie)


W drugiej godzinie audycji zajmiemy się projektem "Cinematographers" - to międzynarodowe przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjno-multimedialne skupiające unikatową kolekcję portretów fotograficznych operatorów filmowych z całego świata. Naszymi gośćmi będą Piotr Jaxa, fotograf i absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz Mateusz Dzieduszycki z Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. 


***

Na audycję z cyklu Stacja Kultura w poniedziałek (26.02) o godzinie 10.00 zaprasza Kasia Dydo.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka KULTURA MUZYKA
Czytaj także

Bartosz Chajdecki: radość w muzyce filmowej gorzej się sprzedaje

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2023 14:30
Jego muzykę możemy usłyszeć w filmach takich jak m.in. "Bogowie" i "Chce się żyć" oraz serialach "Czas honoru", "Kruk" i "Chyłka". - Jako kompozytor jestem kojarzony z ciężkim i nasyconym brzmieniem. Staram się temu zadać kłam w komediach, ale w mojej branży radość się chyba gorzej sprzedaje - opowiada Bartosz Chajdecki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie Amy Winehouse na srebrnym ekranie. "Back to Black" w kwietniu w kinach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2024 13:58
Już w kwietniu na ekranach kin zobaczymy film o Amy Winehouse. Nosi on taki sam tytuł jak jeden z przebojów przedwcześnie zmarłej artystki - "Back to Black". Za kamerą stanęła Sam Taylor-Johnson, a w rolę główną wciela się Marisa Abela. 
rozwiń zwiń