Warsztaty dla amatorów na najwyższym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 16:37
Postanowiliśmy zorganizować warsztaty, które ośmielą ludzi do tego, by bawić się tworzywem, materią, wcielić wizję "zrób to sam" w życie – tak o warsztatach odbywających się w Nowym Teatrze w Warszawie, mówi ich koordynatorka Adriana Prodeus.
Audio

Nasze warsztaty stylizowane są na znany z lat 60. i 70. XX wieku program telewizyjny "Zrób to sam", prowadzony przez popularyzatora majsterkowania Adama Słodowego – tłumaczy Adriana Prodeus, organizatorka zajęć odbywających się pod tym samym tytułem, co telewizyjny program dla młodzieży. O warsztatach organizowanych w warszawskim Nowym Teatrze mówiła w audycji "Stacja Kultura".

– Naszym celem był zorganizowanie zajęć, które poruszają wyobraźnie i wychowają  artystycznych barbarzyńców, czyli ludzi nieposiadających artystycznego wykształcenia, ale śmiało próbujący swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, lubiących bawić się tworzywem – wyjaśnia gość Czwórki.

Adriana Prodeus, podkreśla, że warsztaty np. ze śpiewania operowego, przeprowadzone zostały całkowicie "na poważnie", mimo że ich uczestnicy nie mieli nigdy z takim rodzajem śpiewu do czynienia. – Nikt z profesjonalnej placówki muzycznej nie zrobiłby podobnych zajęć dla amatorów. Każdy uznałby, że to żart, lecz my inaczej podchodzimy do sprawy – podkreśla gość Kasi Dydo.

Do tej pory w ramach cyklu warsztatów "Zrób to sam" odbyły się zajęcia m. in. z architektury ("Jak nie zgubić się we własnym domu") i z gotowania. Adriana Perodeus serdecznie zaprasza na najbliższe warsztaty zatytułowane "Jak zrobić mural?", które poprowadzi znany artysta street artowy Sławek Czajkowski. – Wkrótce odbędą się także warsztaty "Jak zrobić camera obscura?", które przebiegać będą pod czujnym okiem fotografa Konrada Pustoły – informuje gość "Stacji Kultura".

W ramach warsztatów "Zrób to sam" zaplanowane są również zajęcia z Piotrem Najsztubem o "nicnierobieniu". – Specjalnie te warsztaty zostawiliśmy na koniec. Po tak intensywnym działaniu trzeba w końcu odpocząć – puentuje gość Kasi Dydo.

Jak podkreśla Adriana Prodeus, warsztaty organizowane są w ramach starań Warszawy o miano Europejskiej Stoicy Kultury 2016.

Więcej o warsztatach z cyklu "Zrób to sam" odbywających się w warszawskim Nowym Teatrze w rozmowie Kasi Dydo z Adrianą Prodeus.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedszkole Wajdy szansą dla młodych dokumentalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 11:00
Projekt "Przedszkole Filmowe" umożliwia młodym ludziom stworzenie swojej pierwszej etiudy dokumentalnej pod okiem najwybitniejszych polskich filmowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Trela - mistrz wchodzenia w rolę

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 11:00
Jerzy Trela: Na początku boję się postaci, którą mam zagrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa dzieł Roee Rosena

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 16:00
Roee Rosen manipuluje widzem. To nie jest grzeczny artysta, wychowawca publiczności – wyjaśnia Stach Szabłowski, gość "Kontrkultury", kurator najnowszej wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej.
rozwiń zwiń