X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warsztaty dla amatorów na najwyższym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2011 16:37
Postanowiliśmy zorganizować warsztaty, które ośmielą ludzi do tego, by bawić się tworzywem, materią, wcielić wizję "zrób to sam" w życie – tak o warsztatach odbywających się w Nowym Teatrze w Warszawie, mówi ich koordynatorka Adriana Prodeus.
Audio

Nasze warsztaty stylizowane są na znany z lat 60. i 70. XX wieku program telewizyjny "Zrób to sam", prowadzony przez popularyzatora majsterkowania Adama Słodowego – tłumaczy Adriana Prodeus, organizatorka zajęć odbywających się pod tym samym tytułem, co telewizyjny program dla młodzieży. O warsztatach organizowanych w warszawskim Nowym Teatrze mówiła w audycji "Stacja Kultura".

– Naszym celem był zorganizowanie zajęć, które poruszają wyobraźnie i wychowają  artystycznych barbarzyńców, czyli ludzi nieposiadających artystycznego wykształcenia, ale śmiało próbujący swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, lubiących bawić się tworzywem – wyjaśnia gość Czwórki.

Adriana Prodeus, podkreśla, że warsztaty np. ze śpiewania operowego, przeprowadzone zostały całkowicie "na poważnie", mimo że ich uczestnicy nie mieli nigdy z takim rodzajem śpiewu do czynienia. – Nikt z profesjonalnej placówki muzycznej nie zrobiłby podobnych zajęć dla amatorów. Każdy uznałby, że to żart, lecz my inaczej podchodzimy do sprawy – podkreśla gość Kasi Dydo.

Do tej pory w ramach cyklu warsztatów "Zrób to sam" odbyły się zajęcia m. in. z architektury ("Jak nie zgubić się we własnym domu") i z gotowania. Adriana Perodeus serdecznie zaprasza na najbliższe warsztaty zatytułowane "Jak zrobić mural?", które poprowadzi znany artysta street artowy Sławek Czajkowski. – Wkrótce odbędą się także warsztaty "Jak zrobić camera obscura?", które przebiegać będą pod czujnym okiem fotografa Konrada Pustoły – informuje gość "Stacji Kultura".

W ramach warsztatów "Zrób to sam" zaplanowane są również zajęcia z Piotrem Najsztubem o "nicnierobieniu". – Specjalnie te warsztaty zostawiliśmy na koniec. Po tak intensywnym działaniu trzeba w końcu odpocząć – puentuje gość Kasi Dydo.

Jak podkreśla Adriana Prodeus, warsztaty organizowane są w ramach starań Warszawy o miano Europejskiej Stoicy Kultury 2016.

Więcej o warsztatach z cyklu "Zrób to sam" odbywających się w warszawskim Nowym Teatrze w rozmowie Kasi Dydo z Adrianą Prodeus.

ap

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przedszkole Wajdy szansą dla młodych dokumentalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2010 11:00
Projekt "Przedszkole Filmowe" umożliwia młodym ludziom stworzenie swojej pierwszej etiudy dokumentalnej pod okiem najwybitniejszych polskich filmowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Trela - mistrz wchodzenia w rolę

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 11:00
Jerzy Trela: Na początku boję się postaci, którą mam zagrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa dzieł Roee Rosena

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 16:00
Roee Rosen manipuluje widzem. To nie jest grzeczny artysta, wychowawca publiczności – wyjaśnia Stach Szabłowski, gość "Kontrkultury", kurator najnowszej wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej.
rozwiń zwiń