X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tomasz Stańko: Szymborska była prekursorką popkultury

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2013 14:30
- Wisława Szymborska zajmuje duże miejsce w moim sercu. To jest wielka artystka, a dla mnie sztuka jest priorytetem w wartościowaniu - mówi jazzman.
Audio
Anna i Tomasz Stańko
Anna i Tomasz StańkoFoto: Wojciech Kusiński

11 lutego ukazał się nowy album Tomasza Stańki pt. "Wisława". Dwupłytowe dzieło dedykowane jest wybitnej polskiej poetce.

To już kolejne spotkanie muzyka z twórczością Szymborskiej. W 2009 roku w Operze Krakowskiej odbył się jeden z ostatnich wieczorów autorskich noblistki, podczas którego Stańko wykonał improwizacje do czytanych przez poetkę nowych wierszy. Niektóre z nich posłużyły jako inspiracja dla utworów na płycie.

- Wisława Szymborska była urocza i miała wspaniałe poczucie humoru - mówi Tomasz Stańko w rozmowie z Kasią Dydo. - Naturalnym było dla mnie, że poświęcę jej tę płytę, była energią, która pomogła mi to zrealizować - dodaje.

Tomasz Stańko w jednym z wywiadów, powiedział, że to Anna, jego córka, jest matką tej płyty. To Anna Stańko stoi za organizacją trasy koncertowej, przygotowaniem studia, umowami i terminami. - Mój tata jest dość niespokojny. Ja włożyłam w tę płytę spokój i pewność - przyznaje Anna Stańko.

/

Płyta "Wisława" została nagrana w Nowym Jorku z nowojorskimi artystami. Muzyk przyznaje, że od pół roku słucha swych kompozycji z albumu "Wisława". - Tytułowa piosenka porusza serce - mówi Anna Stańko. - To chyba moja ulubiona płyta taty - przyznaje.

Poezja dla Tomasza Stańko jest bardzo piękną muzą, jazzman bardzo ceni cała popkulturę, a noblistkę nazywa jej prekursorką. Do czego najlepiej nadaje się Tomasz Stańko dowiesz się z załączonej rozmowy Kasią Dydo z Anną i Tomaszem Stańko w " Stacji Kultura ".

(pj)

 

Zobacz więcej na temat: Wisława Szymborska Czwórka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjść poza schemat

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 15:00
"Think different" to tytuł, a zarazem motto przewodnie wystawy, na którą składa się kilka serii obrazów Agnieszki Pakuły. Artystka sama wydeptuje swoje scieżki na polskim rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwegia błękitna jest tylko na filmach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 18:40
"Krzyk" Muncha, Droga Trolli i zapierający dech w piersiach Geirangerfjord. W cyklu podróżniczym Czwórka dała się uwieść norweskim klimatom.
rozwiń zwiń