X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

60 tysięcy? To daleko do ligi światowej

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 14:09
Ceny za obrazy Radka Szlagi zaczynają się od 60 tysięcy złotych. Artysta uważa, że dziś jest w pierwszej lidze polskich artystów, ale do ekstraklasy jeszcze mu trochę brakuje.
Audio
Radek Szlaga
Radek Szlaga

- Zawsze zajmowałem się tym, czym zajmuję się dziś. Jakiś czas temu zacząłem nazywać to malarstwem. Przestało to być hobby, a stało się zawodem - mówi Radek Szlaga, artysta nominowany m.in. do Paszportów Polityki. 

Trzeba mieć trochę pieniędzy, by kupić obraz Szlagi. Mimo to artysta twierdzi, że do ligi światowej jeszcze mu sporo brakuje. - Mam ambicję robienia swojej sztuki, a to, że zostaje ona doceniona w wymiarze finansowym, że dostaję Kompasy Sztuki i nominacje do Paszportów, jest super przyjemne - mówi gość Kasi Dydo.
Jeśli chce się w Polsce funkcjonować na rynku sztuki, malować i z tego żyć, to trzeba być w Warszawie. W Poznaniu, skąd pochodzi artysta, niewiele się dzieje. - Choć jest tam Uniwersytet Artystyczny (kiedyś ASP)... Ja w tym mieście zrobiłem już wszystko, co miałem do zrobienie. Wciąż jeszcze wykładam na wydziale malarstwa - mówi Szlaga.
Do Warszawy Radek Szlaga przeniósł swoje życie, tu ma pracownię, galerię, dziewczynę, tu stosuje się do "maminych rad". Jakich? Dowiesz się, słuchając załączonej rozmowy Kasi Dydo z artystą w "Stacji Kultura".
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Artysta zbyt kontrowersyjny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2009 11:20
"Zbigniew Libera. Prace 1982-2008" pod takim tytułem warszawska Zachęta przygotowała pierwszą w Polsce, drugą na świecie, retrospektywną wystawę prac czołowego artysty polskiej sztuki krytycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesteś kolekcjonerem? - kupuj Szlagę, Bąkowskiego i Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 16:07
Szefowie najważniejszych polskich galerii przydzielili punkty młodym polskim artystom. Dzięki temu powstał Kompas Młodej Sztuki, który wiele ułatwia kolekcjonerom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frida Kahlo. Cudowne dziecko rewolucji

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 15:28
- Frida była zafascynowana wolnością, do tego stopnia, że podawała inna datę urodzin, zgodną z wybuchem rewolucji meksykańskiej – o legendarnej artystce opowiadała w "Sobocie z Jedynką", Monika Małkowska – krytyk sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykła wystawa najsłynniejszego fałszerza obrazów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 12:59
W Madrycie otwarto wystawę Elmyra de Hory. Ekspozycję mona obejrzeć w Kole Sztuk Pięknych.
rozwiń zwiń