Borys Szyc o #TheMuBa. Ze sceny do widowni, którą jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 13:53
- Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy w Polsce raczkował jeszcze Netflix, Teatr Telewizji był na rozdrożu, brakowało też teatru na żywo, który kiedyś miał mocną pozycję, a później niemal zupełnie zniknął - opowiadał aktor i pomysłodawca projektu #TheMuBa Borys Szyc.
Audio
  • #TheMuBa. Inna twarz teatru w internecie (Stacja kultura/Czwórka)
Borys Szyc (aktor)
Borys Szyc (aktor) Foto: Martyna Ogonek/ Czwórka

Ludzie chcą oglądać teatr. Teraz będą mogli to zrobić bez wychodzenia z domu Borys Szyc

- W głowie zaczęła kiełkować mi myśl: dlaczego mając dostęp do takiej technologii nie przenieść teatru do internetu? – tłumaczył.

- Projekt tworzę głównie dla ludzi, którzy nie mają możliwości, żeby dany spektakl zobaczyć na żywo, bo na to ich nie stać, nie mają możliwości, żeby dojechać do innego miasta, albo mieszkają poza granicami kraju. Jego celem jest dotarcie do jak największej ilości widzów – wyjaśniał.

Stworzyliśmy trzecią przestrzeń kontaktu z widzem. Jesteśmy pomiędzy filmem a teatrem Borys Szyc

Już niebawem na jego platformie będziemy mogli oglądać widowiska LIVE, przedstawienia baletowe, koncerty i spektakle. W Czwórce aktor opowiadał, dlaczego teatr w internecie nie jest zagrożeniem dla klasycznego widowiska i gdzie poza sceną teatralną pojawi się oko kamery.

Co oznacza skrót #TheMuBa? Jak skonstruowany jest repertuar i czym będzie różnił się od tego, co proponują inne serwisy VOD? Dzięki jakiemu zabiegowi widz poczuje się, jakby naprawdę był w teatrze i które projekty zainspirowały Borysa Szyca do stworzenia #TheMuBa? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Borys Szyc (aktor)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/pj

Czytaj także

Cezary Pazura jako "Autor bestsellerów": mam głos zmęczony życiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 12:20
- Każdy z nas znajdzie cząstkę siebie w Jerzym Grobickim. Na tym polega siła tej historii i tej postaci - przekonuje Cezary Pazura, który wciela się w głównego bohatera audioserialu Marcina Ciszewskiego "Autor bestsellerów". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesień pod znakiem kostiumowych seriali. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:08
- "Drogi wolności" to serial, o którym mówi się, że został "wyciągnięty z kufra" - mówiła Anna Luboń, szefowa działu kultury w magazynie "Elle". - Historia głosi, że pomysłodawca serialu fabuła oparta jest na znalezionych na strychu zapiskach z początku XX wieku - opowiadała.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tajemnice Silver Lake", "Kamerdyner", "Johnny English: Nokaut" - premiery w kinie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:07
"Kamerdyner", film w reżyserii Filipa Bajona, twórcy m.in. "Ślubów panieńskich" i "Pań Dulskich" otworzył tegoroczny festiwal filmowy w Gdyni. Jak został odebrany przez trójmiejską publiczność? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Luboń: "Maniac" - tak wciąga, że można oszaleć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:44
- Po obejrzeniu tego serialu jestem w szoku, każdy odcinek robi ze mną co innego - mówi Anna Luboń, miłośniczka seriali i szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". - Jest świetna obsada Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux - w każdym odcinku grają oni inne role - dodaje. 
rozwiń zwiń