Futurystyczne podróże, transmutacja i gęsia skórka. Co nowego w świecie seriali?

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 14:31
Jest rok 2033. Pierwsza załogowa ekspedycja ląduje na powierzni Marsa, żeby go skolonizować. Tak zaczyna się się pierwszy odcinek serialu fabularno-dokumnetalnego National Geograpic. Co w nim znajdziemy?
Audio
  • "Mars", "Nawiedzony dom na wzgórzu", odmieniony "Doktor Who". Poleca Łukasz Muszyński (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Alones/Shutterstock

- Fabularnie znajdujemy się w miejscu, kiedy zasoby Ziemi są na wyczerpaniu, a jej mieszkańcy szukają możliwości kolonizacji kolejnych planet w kosmosie - recenzował Łukasz Muszyński. - Serial podchodzi do zagadnienia bardzo naukowo. Znajdziemy w nim wywiady z naukowcami i biznesmenami, m.in. Elonem Muskiem, który opowiada o rozwoju programu SpaceX. Ogląda się go z niesłabnącą ciekawością - opowiadał.

Zobacz zwiastun serialu fabularno-dokumentalnego "Mars":

W audycji mówiliśmy także o nowym wcieleniu Doktora Who, który po raz pierwszy w historii serialu jest... kobietą. W nowej odsłonie zagra go brytyjska aktorka Jodie Whittaker. - Jej rola zbiera świetne recenzje - komentował krytyk.

Rozmawialiśmy też o nowej, wywołującej ciarki na plecach produkcji Netflixa pt. "Nawiedzony dom na wzgórzu". - To gra na niuansach, będą duchy i dużo krwi. Fani Stephena Kinga poczują się jak w domu. Będzie strasznie - zapowiadał gość Czwórki. 

Jaki jest Doktor Who w spódnicy? Czy formuła serialu zmieniła się tak bardzo jak tytułowa postać? Ile prawdy o naszej przyszłości znajdziemy w serialu "Mars" i czy "Nawiedzony dom na wzgórzu" to serial, który ogląda się przez palce? Więcej o serialowych premierach w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 20.11.2018

Godzina emisji: 11.17

ac/kd

Czytaj także

"Obsesja Eve", "Nielegalni", "Ślepnąc od świateł". Seriale na jesień

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 13:30
- Bohaterka, wokół której kręci się akcja serialu "Obsesja Eve", jest seryjną morderczynią. Wpisuje się więc jeden z najchętniej oglądanych filmowych motywów – psychopatycznego mordercy – mówiła szefowa działu kultury "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Oniryczna Warszawa w serialu Krzysztofa Skoniecznego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:15
Scenariusz powstał na podstawie prozy polskiego pisarza Jakuba Żulczyka. Prawa do ekranizacji zakupiono jeszcze w trakcie powstawania powieści. Jaki jest serial "Ślepnąc od świateł"? Z Jakubem Żulczykiem, Cezarym Pazurą i Agnieszką Żulewską rozmawiała Beata Kwiatkowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2", Wdowy", "Utoya, 22 lipca"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:30
- O "Wdowach" mówi się, że są bliskie ideału. Film nakręciła fantastyczna ekipa pod wodzą nagrodzonego Oscarem reżysera Steva McQueena oraz przy wsparciu pisarki Gillian Flynn, autorki "Zagubionej dziewczyny" - opowiada Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń