Polecamy książki: "Niech stanie się światłość" Kena Folletta

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:22
Książka znanego brytyjskiego pisarza Kena Folletta, autora bestsellerowych thrillerów i powieści historycznych "Niech stanie się światłość" to epicka opowieść osadzona w Anglii u progu średniowiecza.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shuttesrstock/R_Tee

książka literatura czytanie 1200.jpg
Polecamy książki. "Washington Black" Esi Edugyan

W burzliwych czasach najazdów wikingów i wewnętrznych konfliktów splatają się losy trojga bohaterów: zdolnego szkutnika, młodej kobiety - normandzkiej księżniczki i mnicha-naukowca. Każde z nich wejdzie w niebezpieczny konflikt z przebiegłym i bezwzględnym biskupem, który zrobi wszystko, by zwiększyć swoją władzę i bogactwo. - To czas, gdy Anglia znajduje się w bardzo burzliwym momencie swojej historii. Akcja zaczyna się w roku 997, gdy kraj ten mierzy się z atakami Walijczyków, okrutnych wikingów i własnymi konfliktami wewnętrznymi - tłumaczyła Kinga Michalska. 

Posłuchaj
08:48 2020_10_27-11-35-19_Michalska.mp3 Kinga Michalska opowiada o książce Kena Folletta "Niech stanie się światłość" (Stacja Kultura/Czwórka)  

Czytaj także:

Jak przekonywała Kinga Michalska dzięki opisom wydarzeń sprzed wielu lat Ken Follet pokazuje, że na przestrzeni wieków nie zmieniają się mechanizmy rządzące ludźmi. - We wszystkich epokach od zarania dziejów kierują nami te same emocje, wykazujemy podobne zachowania - tłumaczyła Kinga Michalska. - Gdy okazuje się, że państwu potrzebne są pieniądze, władcy decydują się na podniesienie podatków. To pomysły, które są aktualne przez całą historię i właściwie w każdym z krajów. "Niech stanie się światłość" to barwna panorama ówczesnych społeczeństw w ówczesnym czasie, autor świetnie kreuje bohaterów z różnych warstw społecznych. 

Czytaj także:

Zdaniem Kingi Michalskiej biografia Kena Folletta udowadnia zaś, że na pisanie nigdy nie jest za późno. - Swoją pierwszą książkę autor ten podobno napisał, bo potrzebował pieniędzy na naprawę samochodu, a dziś jego powieści sprzedały się w nakładzie ponad 100 mln egzemplarzy - mówiła gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 27.10.2020

Godzina emisji: 11:40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. "Washington Black" Esi Edugyan

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 16:46
- To książka o podróży po świecie z XIX wieku, ale także o wstrząsających realiach życia ówczesnych niewolników. To także powieść o przekraczaniu własnych granic, determinacji, budowaniu wolności i istocie człowieczeństwa - opowiada Kinga Michalska. 
rozwiń zwiń