Filmy, fotografie i muzea - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 11:35
Powiemy, co ciekawego obejrzeć można na śląsku, zajrzymy do muzeóww w całej Polsce. Sprawdzimy także, jak powstało legendarne zdjęcie prof. Zbigniewa Religi. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Jenoche

Kertu shutterstock arktyka grenlandia 1200.jpg
Galerie dookoła świata. Wystawy, które warto zobaczyć online

Po godz. 10.15 o tym, co ciekawego słychać w świecie kultury na Śląsku opowie gść Czwórki, Maciej Kędziora, krytyk filmowy i student katowickiej filmówki. W cyklu "Historia jednej fotografii" przypomnimy, jak powstało legendarne zdjęcie prof. Zbigniewa Religi po wykonanym pierwszym przeszczepie serca autorstwa Jamesa L. Stanfielda. 26 stycznia obchodzimy ogólnopolski Dzień Transplantacji. Wykonane przez dziennikarza National Geographic prawie dwadzieścia lat temu, stało się symbolem walki chirurga o życie pacjenta.

Posłuchaj także:

W dugiej godzinie audycji odwiedzimy Muzeum Narodowe w Krakowie. Tamtejsza Moc Muzeów to eksperymentalna wystawa dla tych, którzy choć raz przyszli do muzeum - po czym się nim "zachwycili albo je znienawidzili lub pozostali obojętni". Gościem będzie kurator projektu. Po  godz. 11.40 sdowiemy się, jak przebiegać będzie tegoroczna, 19. odsłona wrocławskiego Przeglądu Sztuki "Survial", która odbędzie się już w czerwcu w jednej z największych w Europie fabryk maszyn i taboru kolejowego. 

***

Na audycję "Stacja Kultura" zapraszamy w poniedziałek (25.01) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka spektakl kino
Czytaj także

Steven Soderbergh pracuje nad sequelem "Epidemii strachu"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 10:30
Pandemia koronawirusa sprawiła, że nieco zapomniany film z 2011 roku zatytułowany "Contagion – Epidemia strachu", jest coraz częściej oglądany na platformach streamingowych i ma doczekać się kontynuacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przyszłość kina po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 12:25
Sytuacja kin jest niepewna, przez pandemię większość z nich jest zamkniętych. Problem mają małe kina i gigantyczne multipleksy. Sprawdzamy, jak sobie radzą i z jakich technologii korzystają, żeby przetrwać.
rozwiń zwiń