Steven Soderbergh pracuje nad sequelem "Epidemii strachu"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 10:30
Pandemia koronawirusa sprawiła, że nieco zapomniany film z 2011 roku zatytułowany "Contagion – Epidemia strachu", jest coraz częściej oglądany na platformach streamingowych i ma doczekać się kontynuacji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/nampix
Czworka snowboard popr.jpg
Zabawa, sport i dużo dobrej muzyki - spędź z nami ferie 2021!

Film Steven'a Soderbergha, który z zaskakującą precyzją przedstawił to, z czym świat zmaga się prawie od roku, doczeka się kontynuacji. Reżyser ponownie połączył siły ze scenarzystą Scottem Burnsem i rozpoczął prace nad drugą częścią Epidemii strachu. Choć projekt, w założeniu nie będzie wiernym sequelem głośnej produkcji sprzed dziewięciu lat, niektóre z jej kluczowych wątków zostaną opowiedziane na nowo.


Posłuchaj
04:04 Czwórka/ Pierwsze Słyszę - "Epidemia strachu" sequel 14.01.2021.mp3 Powstaje sequel filmu "Epidemia strachu" z 2011 roku (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

- Steven Soderbergh postanowił, że pójdzie za ciosem i stworzy, jak on to nazywa "filozoficzny sequel" - mówi krytyk filmowy Dawid Muszyński. - Co to oznacza na razie nie wiemy, oprócz tego, że film jest na etapie developingu i będzie kręcony ze Scottem Scottem Burnsem.

Decyzja ta raczej nie dziwi, biorąc pod uwagę, że film nakręcony prawie dekadę temu, w ostatnich miesiącach bije rekordy popularności na platformach streamingowych.

PRIME TIME fot. Tomek Kaczor web 1200.jpg
Co słychać w świecie filmu? Polak w Sundance, król znów w Nowym Jorku

Posłuchaj także:


- Jak debiutował był chyba na 260 miejscu najchętniej oglądanych filmów, w 2020 roku wskoczył chyba na 6 miejsce i był najczęściej wyszukiwanym filmem na platformach VOD, które go pokazywały - opowiada gość audycji. - To pokazuje, że do starszych filmów możemy wracać i odkrywać je na nowo i w ogóle je odkrywać, bo jestem przekonany, że 80% widzów wcześniej o tym filmie nie słyszało.

Posłuchaj także:

"Epidemia strachu" w przejmujący sposób obrazuje zarówno rozprzestrzenianie się śmiercionośnego wirusa, jak również walkę naukowców z fake newsami.

- Oglądając film mamy wrażenie, że Soderbergh usiadł, obejrzał co się dzieje w 2020 roku i nakręcił na podstawie tego film. Twórcy opisują i przewidują naszą rzeczywistość z wieloma aspektami nawet społecznymi i globalnymi. - mówi Dawid Muszyński. - To tak, jakby mieli kryształową kulę i widzieli w niej przyszłość.

W obsadzie filmu znaleźli się między innymi Jude Law, Matt Damon, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, czy Laurence Fishburne. Na razie reżyser nie zdradził o czym będzie opowiadał sequel filmu i czy zobaczymy w nim chociaż część z wymienionych aktorów.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Materiał przygotowała: Martyna Ogonek

Gość: Dawid Muszyński (krytyk filmowy, redaktor naczelny portalu naekranie.pl)

Data emisji: 14.01.2021

Godz. emisji: 07.17

aw


Czytaj także

Kino samolotowe. Oglądaj filmy z szybowca

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 09:50
Kino samolotowe to nowa pilska propozycja dla pilotów, fanów filmów. W Pile wystartowała pierwsza na świecie taka atrakcja plenerowa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń