Polecamy książki: Kevin Wilson "Nic tu po was"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 11:58
"Nic tu po was" to historia dwóch dawnych szkolnych przyjaciółek, których drogi życiowe potoczyły się całkiem odmiennie. Spotkanie po latach staje się dla jednej z nich początkiem niezwykłych wydarzeń.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay.com

shutterstock statek żagle 1200.jpg
Polecamy książki. "Demon i mroczna toń" Stuarta Turtona

- Wydawać by się mogło, że głównych bohaterek nic nie łączy. Gdy pojawiają się w elitarnej szkole, Lillian jest stypendystką, pochodzącą w ubogiej rodziny, a edukacja jest dla niej szansą na lepsze życie. Madison pochodzi z bogatego domu. Różni je więc pochodzenie społeczne, ale także podejście do życia. Jednak nawiązuje się między nimi przyjaźń, która trwa, choć z winy Madison Lillian w pewnym momencie musi opuścić szkołę - opowiadała Kinga Michalska. - Po latach Madison odzywa się do przyjaciółki z nietypową propozycją pracy guwernantki. Dzieci, którymi miałaby się opiekować cierpią jednak na rzadką przypadłość, bo ich skóra pod wpływem emocji zajmuje się żywym ogniem - mówiła gość Czwórki. 

Posłuchaj
05:29 _PR4_AAC 2021_09_14-11-46-22.mp3 Kinga Michalska opowiada o książce "Nic tu po was" Kevina Wilsona (Stacja Kultura/Czwórka) 

To spotkanie po latach staje się początkiem pasma niezwykłych wydarzeń. Jak podkreślała Kinga Michalska "Nic tu po was" to zabawna i surrealistyczna opowieść - z jednej strony obyczajowa, z drugiej, zawierająca wątki paranormalne. - Wątek chorych dzieci służy jednak głównie temu, by pokazać czym dla społeczeństwa jest "normalność". Z tej książki dowiadujemy się więc, co to znaczy być rodziną, jak ważna może być dla nas kariera,, i jak bardzo wszystko zależy od tego, z jakiej perspektywy patrzymy na życie - mówiła Kinga Michalska. 

średniowieczne taniec 1200.jpg
Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Czytaj także:

Kevin Wilson to autor m.in. dwóch wielokrotnie nagradzanych zbiorów opowiadań i trzech powieści, a także wykładowca akademicki. "Nic tu po was" wydano w 2019 roku. - Zdaniem krytyków jego wielką umiejętnością jest pokazywanie codziennego życia rodziny w nietypowy sposób, ironiczne poczucie humoru i pewna czułość, z którą opisuje bohaterów - mówiła Kinga Michalska.  

ZOBACZ WIĘCEJ Zło we mnie, czyli "Dziewczyna we mgle" Donato Carrisiego. Mówi Kinga Michalska >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 11.40

 kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
rozwiń zwiń