Ruszył sezon narciarski. Dokąd na narty?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 18:02
W ramach rozgrzewki przed dłuższymi wypadami warto odwiedzić polskie stoki - radzi Cezary Molski z Polskiej Organizacji Turystycznej.
Audio

Jadąc na narty, postawmy na bezpieczeństwo. Chodzi o to, żebyśmy bezpiecznie dojechali na miejsce wypoczynku i bezpiecznie stamtąd wrócili – apelował w "Poranku" Czwórki Cezary Molski, wicedyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej.

– We współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz stowarzyszeniem Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne prowadzimy akcję "Bezpieczny Stok" – mówił gość "Poranka". Akcja ma przygotować narciarzy do bezpiecznej jazdy zarówno po łatwych, jak i najbardziej stromych i niebezpiecznych stokach. – Uczymy teorii i praktyki. Uczymy zasad bezpiecznej jazdy, ale pomagamy również opanować technikę – podkreślał.

Dokąd najlepiej wybrać się na narty? Jeśli jesteśmy początkującymi narciarzami bądź w ramach rozgrzewki przed sezonem myślimy o krótkich wypadach weekendowych, warto wybrać się na polskie stoki. – W Polsce mamy naprawdę dużo stacji narciarskich. Jest ich ponad 150, a w ramach akcji „Bezpieczny stok” współpracujemy z około setką z nich – mówi Cezary Molski. Jak dodaje, aby pojeździć na nartach, nie trzeba jechać w góry. Dobrze przygotowane stoki można znaleźć w dużych miastach – Warszawie, Poznaniu, ponadto na Wyżynie Lubelskiej, w Świętokrzyskiem czy na Podlasiu.

 

Szczegóły w rozmowie z Cezaryk Molskim w "Poranku". Posłuchaj!

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mistrzostwa świata kurierów rowerowych w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 17:33
Uczestnicy mistrzostw rywalizują w specjalnym miasteczku symulującym prawdziwą "miejską dżunglę". Po godzinach natomiast chętnie... słuchają reggae.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata z hotelu na krawędzi

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 09:00
Aktorka Anna Wendzikowska o swojej roli w brytyjskim filmie "Edge", którego premiera miała niedawno miejsce w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkalne getta

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 11:30
W Warszawie wybudowano już około 200 osiedli zamkniętych. Dla porównania w Berlinie istnieje tylko jedno. – Ich budowa nie służy rozwojowi społeczeństwa ani miasta – wyjaśnia ekspert.
rozwiń zwiń