Polacy mile widziani na Wyspach

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 18:56
- Wielka Brytania to nie tylko miejsce wielkiego dziedzictwa, historii i pięknych zamków. To doskonałe miejsce do uprawiania sportu i aktywności na świeżym powietrzu - mówi w Czwórce specjalistka od turystyki w Wielkiej Brytanii.
Audio

Gościem Romka Wójcika w Poranku jest Joanna Sosnowska, z organizacji Visit Britain.

- Polaków nie trzeba namawiać do wyjazdów do pracy w Wielkiej Brytanii, jednak naszym celem jest promowanie Wielkiej Brytanii jako kierunku turystycznego - mówi Sosnowska. Dodaje, że premier David Cameron namawia także do przyjazdów na studia oraz zakładania w Anglii własnych firm.

Visit Britain to narodowa agencja turystyczna Wielkiej Brytanii. Jest odpowiedzialna za marketing i promocję brytyjskiej oferty turystycznej na całym świecie. Finansowana jest przez Ministerstwo Kultury, Mediów i Sportu, współpracuje z tysiącami organizacji w Wielkiej Brytanii i za granicą.

- Po wejściu Polski do Unii Europejskiej Brytyjczycy usłyszeli o Polsce, zaczęli nas zauważać. Dziś w Londynie mieszka ponad 120 tysięcy Polaków - mówi Sosnowska. Podkreśla, że zmienia się też charakter wizyt w Zjednoczonym Królestwie. - Od dwóch lat Polacy w Wielkiej Brytanii więcej wydają, mniej jest przelewów pieniędzy do kraju. Więcej też zwiedzają, zapraszają rodziny i znajomych.

Dlaczego Wielką Brytanię warto odwiedzić? Szczegóły w dźwięku.pg

Czytaj także

Nasze turystyczne grzeszki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 10:00
Chyba nie ma takiego miejsca na ziemi, w którym nie można spotkać Polaka. Warto jednak pamiętać, że poza granicami mamy status gości i nawet anonimowi stanowimy wizytówkę naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciemna prawda o słonecznych kurortach

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 14:18
Jennie Dielemans w książce "Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym" opisała przygnębiające i przerażające kulisy współczesnej turystyki .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotografie Dakowicza wywołały zażenowanie wśród Brytyjczyków

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2011 13:36
Zdjęcia polskiego fotografa ukazujące nocne życie walijskiego Cardiff ujrzały światło dzienne na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Prasowej w Perpignan. Francuzi zareagowali na nie owacją na stojąco, a mieszkańcy Wysp… odczuli niesmak i wstyd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe cuda Polski (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 18:37
Pałac w Kozłówce, zespół spichlerzy w Grudziądzu oraz kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich. To kilka z nowych 7 cudów Polski, jakie wybrano w internetowym głosowaniu.
rozwiń zwiń