Ten aparat prześwietli wasze włosy

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 08:45
Po zimie dobrze zadbać o włosy. W dobraniu najlepszej metody pomocna może okazać się wizyta u trychologa. Kto to taki – można było dowiedzieć się z audycji "Poranek".
Audio

- Trychologia to alternatywa wobec dermatologii. Na bazie naturalnych składników leczy choroby, które występują na skórze głowy i włosach - mówił w Czwórce Paweł Wołkiewicz, fryzjer i stylista.

Jak na nową naukę przystało trychologia korzysta z nowoczesnej technologii. Podczas wizyty u trychologa nasze włosy badane są specjalnym urządzeniem wyposażonym w mini-kamerę. - Dzięki temu w przybliżeniu widzimy jaki jest stan skóry oraz stan łuski i cebulki włosowej. Na tej podstawie dobieramy odpowiednie, naturalne, odżywki do włosów - wyjaśnił gość Kasi Dydo i Kasi Węsierskiej.

Oprócz stosowania kosmetyków i odżywek warto też dbać o włosy poprzez odpowiednią dietę. - To co jemy ma wpływ na stan naszych włosów. Jeśli jemy dużo orzechów, brokuły, szpinak i w ogóle dużo warzyw oraz białe mięso, to włosy będą grubsze i mocniejsze - przypomniał Wołkiewicz.

Więcej o trychologii i pielęgnacji włosów w nagraniu audio i wideo audycji.

pg

Czytaj także

Polacy tęsknią za beztroską i dzieciństwem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2012 10:23
Z ostatnich badań wynika, że naszym rodakom brakuje okresu w życiu, gdy za nic nie musieli być odpowiedzialni. Tymczasem sami swoim pociechom skracają i komplikują dzieciństwo, jak tylko mogą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepiej być kosmetyczką niż psychologiem

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 10:00
W jakich zawodach w najbliższym czasie najłatwiej będzie można znaleźć pewną i dobrze płatną pracę? Okazuje sie, że najłatwiej w życiu jeszcze przez długie lata będą mieli... informatycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miss Warszawy chce podbić wybiegi mody

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 12:21
Rok temu została najpiękniejszą warszawianką. Zwycięstwo w konkursie było do niej przepustką do świata modelingu.
rozwiń zwiń