Brud nie taki straszny – częste mycie skraca życie.

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 18:00
W środę Kasia Tarnopolska wraz z Romkiem Wójcikiem zastanowiali się nad tym, jak często należy się myć, żeby zachować zdrowie.
Audio

Brud lubił św. Franciszek, nigdy się nie umyła św. Agnieszka, a św. Olimpia wchodziła do balii z wodą tylko wtedy, gdy zmusiła ją do tego choroba. Jak to wygląda dzisiaj? Czy mycie się kilka razy dziennie jest zdrowe? Co z naszą florą bakteryjną?

 – Teraz jest tendencja do częstego oczyszczania skóry twarzy. Ja jestem przeciwniczką częstych dermoabrazji i peelingów, dlatego, że to bardzo spłyca i pozbawia skórę naturalnego filtra ochronnego, którym jest naskórek - mówiła w Czwórce Agnieszka Krysińska – Krupa, kosmetyczka

Więcej na temat czystości i brudu dowiesz się słuchając nagrania audycji.

Zobacz więcej na temat: Czwórka

Czytaj także

Biznes na wakacje, a może i na Euro?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:00
Niestety, żeby pohandlować w trakcie mistrzostw (oczywiście legalnie) jest już nieco za późno, bo formalności związane z założeniem działalności zajmują trochę czasu. Jednak na wakacyjny biznes jeszcze nie jest za późno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najśmieszniejszy dowcip świata nie jest śmieszny?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 10:00
– Udowodniono, że są trzy cechy dobrego dowcipu: powinien być absurdalny, obnażać ludzką głupotę, albo być oparty na grze słownej - mówiła w Czwórce podróżniczka Julia Lachowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W pierwszej pracy nie licz na kokosy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:00
Jak pokazują badania, większość młodych ludzi swoją pierwszą pracę wykonuje bez podpisywania jakiejkolwiek umowy. Co ciekawe takie rozwiązanie często jest dla nich bardziej opłacalne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różowa przyszłość studentów nauk ścisłych

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 18:00
Studenci kierunków technicznych są zadowoleni z wyboru studiów, nie chcieliby zmienić decyzji i uważają, że szybko znajdą pracę w zawodzie – wynika z badania "Barometr Edukacyjny". Czy mechatronika lub robotyka zdeklasowały już psychologię i dziennikarstwo?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olejniczak i Maksymiuk w Radziejowicach

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 11:09
Radziejowice oddalone są od stolicy Polski o jeden dzień drogi… konno. Ale warto się tam wybrać, choćby ze względu na IV Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa, który odbędzie się tam między 30 czerwca a 7 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy nie oszczędzają, ale "jakoś to będzie"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 12:32
Z badań, przeprowadzonych przez Instytut Homo Homini wynika, że aż 99 proc. Polaków nie ufa ZUS-owi i uważa, że na emeryturę dużo skuteczniej da się zaoszczędzić bez pomocy tej instytucji.
rozwiń zwiń