Naucz dziadka internetu

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 12:00
W Polsce, aż 9 milionów osób po 50. roku życia nie umie korzystać z dobrodziejstw cyfrowych zdobyczy cywilizacji.
Audio
  • Błażej Prośniewski o akcji "Cyfrowi Latarnicy"
  • Miłosz Brzeziński o zaletach posiadania dziadka i babci

Sytuację ma zmienić akcja, dzięki której młodsze pokolenie nauczy starszych korzystać z komputera i internetowej sieci.

Wszystko w ramach  ogólnopolskiego projektu "Latarnicy Polski cyfrowej". Inicjatywa Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz organizacji "Polska Cyfrowa Równych Szans" ma na celu przeszkolenie ok. 2600 animatorów lokalnych, których zadaniem będzie wprowadzenie osób ze swojego lokalnego środowiska powyżej 50 roku życia, w świat internetu i komunikacji elektronicznej.

- W procesie tym, trzeba wykazać się dużą cierpliwością. Pamiętajmy, że rzeczy, które młodym ludziom wydają się intuicyjne i naturalne, dla ich rodziców i dziadków mogą być zupełnie niezrozumiałe - radzi Dagmara Krzesińska, przedstawicielka koalicji "Dojrzałość w sieci".

Tłumacząc na czym polega przeglądanie stron i oglądanie filmików na Youtube, warto też staranniej dobierać słowa, gdyż dla osób, które do tej pory nie miały internetowych doświadczeń, komputerowy slang brzmi jak obcy język.

Dla osób, które chciałby się dowiedzieć, jak skutecznie nauczyć starsze osoby korzystania internetu, został stworzony specjalny poradnik. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Zachęcamy również do wysłuchania rozważań Miłosza Brzezińskiego na temat zalet odwiedzania babci i dziadka.

bch

Czytaj także

Tablety wchodzą w przestrzeń publiczną

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 10:00
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów komórkowych, za chwilę naszym codziennym gadżetem może stać się tablet. Linie lotnicze i restauracje już wykorzystują jego walory.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedzenie BIO nie jest zdrowsze

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 09:00
Moda na jedzenie ekologiczne dotarła już do Polski. Tymczasem amerykańscy naukowcy pokazują jego mankamenty, bo BIO nie zawsze znaczy lepiej i zdrowiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Burleska dla mamy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 18:00
W "Poranku OnLine" zapraszamy na spotkanie z prekursorką polskiej burleski. Pin Up Candy prowadzi warsztaty z podopiecznymi Fundacji Mama. Uczy je seksapilu.
rozwiń zwiń