W USA chcą polskich studentów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 07:53
Ambasada amerykańska uruchomiła Centrum Doradztwa Edukacyjnego, gdzie osoby zainteresowane studiami za oceanem mogą zdobyć niezbędne informacje. Jakie warunki trzeba spełnić i jak wygląda proces aplikacji – opowiedzieli goście "Poranka".
Audio

- Na ulicy Nowy Świat 4 w Warszawie i w naszym konsulacie w Krakowie uruchomiliśmy Centrum Doradztwa Edukacyjnego. Są jeszcze American Corners, czyli centra amerykańskie w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu. Wkrótce powstaną też punkty w Radomiu i Lublinie - wyliczył Andrew Paul, attache ds. kultury ambasady USA.

Gość Czwórki zaznaczył, że proces aplikacyjny najlepiej rozpocząć z co najmniej rocznym wyprzedzeniem. Jakie są jego kolejne etapy?  - Trzeba wypełnić dokumenty aplikacji, są standardowe testy i egzamin językowy zbliżony poziomem do popularnego w Polsce First Certificate in English - dodał.

Żeby studiować w USA potrzebna jest równiez wiza. - To tak naprawdę ostatni i najmniej uciążliwy etap. Jeśli student przejdzie cały proces aplikacyjny i zostanie przyjęty na uczelnię, wiza to już jedynie formalność. Uniwersytet wystawia wszystkie legalne formy, z którymi student idzie tylko na rozmowę do konsula i zaświadcza, że ma środki pieniężne na niezbędne opłaty - wyjaśniła Magdalena Biela, specjalista ds. edukacji ambasady USA.

Więcej o studiach w USA, stypendiach i słynnych studenckich balangach w nagraniu audycji.

pg


Czytaj także

Uniwersytet? Polacy wolą uczelnie rolnicze

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2012 07:15
Już nie tylko na politechnikach, ale też na uczelniach rolniczych było więcej chętnych do studiowania niż na uniwersytetach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Praca dla młodych: Jest źle, ale nie jest tragicznie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 10:00
- Mamy nadpodaż ludzi z wyższym wykształceniem, które jest trudne do zmonetyzowania - mówił w Czwórce Rafał Glogier-Osiński z GazetaPraca.pl, który w audycji na "4 ręce" radził młodym ludziom jak sobie radzić na trudnym rynku pracy.
rozwiń zwiń