X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magierowski: Assange szkodzi dziennikarstwu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 18:18
– Assange, który kreuje się na zbawcę mediów, zrobił bardzo dużo złego - mówi Marek Magierowski. W Czwórce rozmawiamy o bezpieczeństwie w sieci, WikiLeaks i tym, jak wiele wspólnego z hackerstwem ma ten portal.
Audio
Magierowski: Assange szkodzi dziennikarstwu
Foto: wikileaks.org

- Julian Assange to najbardziej kontrowersyjna osoba ostatnich miesięcy – mówi Ewelina Grygiel. – Szef WikiLeaks był kiedyś hakerem, miał przydomek Mendax. W czasach swojej działalności hakerskiej uznany był za najbardziej etycznego hakera Australii – dodaje.

Motto działania grupy, której działał Assange brzmiało "nie niszcz systemów komputerowych, do których się włamujesz, nie zmieniaj informacji zawartych w tych systemach (wyjątkiem jest zacieranie własnych śladów), dziel się informacją". Jako redaktor naczelny i rzecznik WikiLeaks napisał specjalne oświadczenie, podkreślając, że jest posłańcem, który musi ujawniać niewygodną prawdę.

- WikiLeaks od wielu miesięcy publikuje depesze amerykańskiego Departamentu Stanu. Depesze te są bolesne dla amerykańskiej administracji, ponieważ pokazują, jak funkcjonuje dyplomacja Stanów Zjednoczonych. Często to bardzo nieprzyjemne fakty dla sekretarz stanu, prezydenta Obamy i wielu dyplomatów – mówi Marek Magierowski, zastępca redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita".

Publicysta działalność Assange'a ocenia bardzo źle. – Uważam, że Assange, który kreuje się na zbawcę mediów, twórcę nowego dziennikarstwa, zrobił bardzo dużo złego – podkreśla. Magierowski wymienia nie tylko niefrasobliwość, przez którą naraził wielu informatorów na prześladowania. – Zaszkodził samej profesji dziennikarskiej.

Dokumenty, które publikował serwis WikiLeaks, zdobyto dzięki wtyczkom w amerykańskich instytucjach. – Assange współpracował z pewnym żołnierzem, który pracując w Departamencie Stanu wykradał dane z serwerów amerykańskiej administracji. Dane te trafiały do Assange'a, ten później najczęściej przekazywał je kilku zaprzyjaźnionym mediom, między innymi The New York Times, The Guardian, czy Der Spiegel – tłumaczy dziennikarz.

Więcej o wolności w internecie, hakerach i etyce, dowiedzieć się można z dźwięku audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórca portalu WikiLeaks z nagrodą za "działania na rzecz praw człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 05:28
Julian Assange został wyróżniony przez australijską organizację Peace Foundation, związaną z uniwersytetem w Sydney.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Satelita przyspieszy internet w USA i Kanadzie

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 08:30
Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie został wystrzelony potężny amerykański satelita telekomunikacyjny ViaSat-1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariusze w sieci

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 22:00
Wirtualny wolontariat ułatwia pomaganie. Jak się włączyć w to działanie w sieci? I co możemy zrobić dla innych siedząc przed komputerem? Podpowiadamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WikiLeaks nie opublikuje już żadnej depeszy?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2011 09:27
Portal WikiLeaks zawiesił publikację tajnych rządowych dokumentów z powodu braku funduszy.
rozwiń zwiń