Najbardziej rock’n’rollowy trener Euro

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 16:21
Do drogiego garnituru lubi założyć wełnianą czapeczkę, a tuż przed meczem motywuje swoich piłkarzy utworami Metalliki. O ekscentrycznym trenerze reprezentacji Chorwacji, Slavenie Biliciu opowiedziała w Czwórce Ewelina Grygiel.
Audio

Choć Slaven Bilić jest jednym z najmłodszy trenerów na Euro 2012, to wśród swoich piłkarzy cieszy się szacunkiem, jakiego pozazdrościć mogłoby mu wielu starszych selekcjonerów. Jest on bowiem jedną z legend chorwackiej piłki. W reprezentacji tego młodego kraju grał od początku jej powstania i uczestniczył w jej największym sukcesie, którym było zdobycie trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata we Francji w 1998 roku.

Jako piłkarz zasłynął jako twardy obrońca, grający na granicy faulu. Bilić-selekcjoner wyróżnia się oryginalnymi metodami zagrzewania swoich piłkarzy do walki. - On uważa, że nic tak nie motywuje piłkarzy jak muzyka, dlatego potrafi puścić im przed meczem utwór "Seek&Destroy" Metalliki - mówił Maciej Baranowski z Przeglądu Sportowego.

Bilić nie tylko motywuje muzyką innych, ale i sam ją czynnie uprawia. Selekcjoner Chorwacji jest gitarzystą w rockowym zespole Rawbau. Na Euro 2008 jego grupa napisała utwór, który stał się wielkim krajowym przebojem. Więcej na temat pozafutbolowej pasji Bilicia, dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Reprezentacja Chorwacji na Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 07:00
Piłkarze Chorwacji zapewnili sobie prawo gry w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w barażach, w których zrewanżowali się Turkom za ćwierćfinałową porażkę w Euro 2008.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Zimoch komentuje Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2012 11:00
Czerwona kartka dla Sokratisa Papastathopoulosa. No i jak to Grek, jak to lamentuje..., niewiniątko, gołąbek pokoju...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bo najlepszych kibiców ma...

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 09:00
Okazuje się, że Polacy byli w stanie oddać naprawdę dużo byleby reprezentacja odniosła sukces.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsi kibice wracają do domu

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 14:06
Grupa ok. 300 irlandzkich kibiców opuściła w poniedziałek Bydgoszcz. Mieli tam bazę noclegową podczas Euro 2012.
rozwiń zwiń