Polskie Radio
Section05
Zagrzeb

Marszałek Sejmu: żaden z uczestników Platformy Krymskiej nie uznaje zaboru Krymu przez Rosję

W Zagrzebiu zakończył się pierwszy parlamentarny szczyt Platformy Krymskiej, na którym około 50 delegacji z całego świata przyjęło wspólną deklarację. Polskę reprezentowali Elżbieta Witek oraz Tomasz Grodzki. Jak wskazała marszałek Sejmu: żaden z uczestników szczytu nie uznaje zaboru Krymu przez Rosję.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie Elżbieta Witek Chorwacja Zagrzeb Krym

Pierwsi poszkodowani wrócili z Chorwacji. Nowe informacje ws. wypadku polskiego autokaru

- Cztery osoby poszkodowane w wypadku polskiego autobusu na Chorwacji wróciły wczoraj do Polski. Do kraju przyleciały na pokładzie samolotu polskiej delegacji rządowej, która udała się do szpitala w Zagrzebiu - powiedział IAR rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Zagranicznych Adam Niedzielski Marcin Przydacz Łukasz Jasina wypadek szpital Chorwacja Medjugorje Zagrzeb

Szef MSZ: ws. migracji kraje UE przyjęły linię, którą prezentowały Węgry i Polska

Szefowie MSZ państw UE wsparli rząd Grecji w zabezpieczaniu zewnętrznej granicy Unii. Tysiące uchodźców szturmuje granicę tego kraju z Turcją. - Linia, którą prezentował premier Węgier Viktor Orban, zabezpieczenia granic, ochrony, powstrzymania fali nielegalnej migracji, zwyciężyła - mówił minister Jacek Czaputowicz.
Zobacz więcej na temat:  MSZ dyplomacja kryzys migracyjny Grecja Turcja Wojna w Syrii ŚWIAT Europa Chorwacja Zagrzeb uchodźcy Jacek Czaputowicz