Złóż reklamację na nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 11:52
Jeżeli osoba prowadząca kurs zamiast nas szkolić opowiada nam o swoich wakacjach, albo ulubionym zespole, to możemy domagać się rekompensaty. Jak sobie radzić z niekompetentnymi nauczycielami podpowiadał Ernest Makowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
Audio

Wrzesień, to czas, kiedy wiele osób zapisuje się na różnego rodzaju kursy i szkolenia. Niestety nie wszystkie oferty na rynku są skonstruowane w sposób uczciwy. Do najczęstszych praktyk należy stosowanie niedozwolonych postanowień we wzorcach umównych. - Z naszych doświadczeń wynika, że często można natknąć się na zastrzeżenie, że nawet jeśli zrezygnujemy z kursu, to musimy ponieść wszystkie koszty - opowiadał gość audycji "4 do 4". Tymczasem okazuje się, że taki zapis nie ma mocy prawnej i nie musimy się do niego stosować.

- Zgodnie z prawem, jeśli zrezygnujemy z zajęć po zapłaceniu, ale przed ich rozpoczęciem, bądź jeśli nastąpi to w trakcie danego kursu, to mamy prawo domagać się zwrotu części kwoty za zajęcia, które się nie odbyły - wyjaśniał Ernest Makowski. Ekspert jednocześnie zastrzegał, że takie odstąpienie od umowy powinno być uzasadnione istotnym powodem.

Część pieniędzy możemy odzyskać, także w przypadku zajęć, które nie zostały właściwie przeprowadzone. - W takiej syutacji możemy domagać się rekompensaty z tytułu nie wywiązania się z umowy, pod warunkiem że wykażemy, że doszło do straty i szkody - tłumaczył ekspert.

W przypadku konfliktu z nieuczciwymi firmami szkoleniowymi po pomoc warto zwrócić się do rzecznika konsumentów, który urzęduje w lokalnym starostwie powiatowym. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Czytaj także

Barwy kampanii społecznej

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 11:00
Kampanie społeczne powinny zmuszać do myślenia, niekoniecznie zaś muszą szokować i słono kosztować. Jak samemu przygotować taką akcję radzą fachowcy z Creative Studio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast CV konfrontacja z kibolem

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2012 15:23
Chcesz być sprzedawcą, wywiadowcą albo neurochirurgiem? Szykuj się na "stresujący wywiad". Oblewanie wodą, podcinanie krzesła czy konfrontacja z chuliganem jako nowe standardy rozmowy kwalifikacyjnej
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ten nowy" w nowej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 16:20
Pierwszy raz na studiach, w liceum, gimnazjum? Debiutujesz w nowym otoczeniu, nowej roli i nie wiesz jak się zachować? Zapewne zastanawiasz się, jak uniknąć stresu, jak się nie dać sprowokować i nie zostać ośmieszonym albo odtrąconym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie przegap szansy na stypendium

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 14:00
Większość okazji przechodzi nam koło nosa, bo nie uświadamiamy sobie nawet ich istnienia. By temu zaradzić serwis mojestypendium.pl na bieżąco zbiera wszystkie pojawiające się oferty wsparcia, nie tylko z Polski, ale też z zagranicy.
rozwiń zwiń