Belgijskie Liège - zachwyca "szkieletem dinozaura"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2013 17:41
Często jeździmy do Belgii. Zachwycamy się Brukselą. Ale ten kraj ma też inne miasta obfitujące w liczne atrakcje.
Audio
  • Festiwal muzyki elektronicznej w Belgii - materiał Karoliny Mózgowiec
  • Minieuropa w Brukseli - Kasia Kornet
  • Belgijskie Liège - zachwyca "szkieletem dinozaura"

- Liège to miasto z bogatym zapleczem, miasto historyczne - mówi Michał Janowski dyrektor Urzędu Promocji Turystyki Walonia Bruksela na Polskę. - Przez kilka lat borykało się z problemami i remontami, a teraz staje się dobry produktem turystycznym.

Do tego miasta warto pojechać pociągiem. Sam dworzec jest bowiem niemała atrakcją. To potężna rzeźba hiszpańskiego artysty. Wjeżdżając na dworzec ma się wrażenie, że wjeżdżamy do szkieletu dinozaura.

Obowiązkowym punktem wyprawy do tego belgijskiego miasteczka jest plac świętego Lamberta oraz słynny Peron, czyli dawny pręgierz, symbol swobód mieszkańców Liège. - Tu zaczyna się starówka miasta, z wystrojem typowym dla belgijskich miast - mówi Michał Janowski.

Klimat dzisiejszego Liège możemy określić jako studencko-młodzieżowy, acz ciepły i gościnny. Michał Janowski ostrzega jednak przed nocnymi wyprawami do studenckiej dzielnicy nazywanej Kwadrat.

Więcej o atrakcjach i czarze Liège, a także o typowych dla miasta smakołykach dowiesz się słuchając załączonej audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4". 

Tutaj znajdziesz informacje o najciekawszych miejscach na świecie

Zapraszamy do wysłuchania załączonego materiału Karoliny Mózgowiec o pewnym belgijskim festiwalu muzyki elektronicznej oraz relacji Kasi Kornet z odwiedzin w brukselskim parku Minieuropa.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czechy: (prawie) polski raj dla narciarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 16:37
Czechy to nie tylko Praga. Jest tam też mnóstwo wspaniałych i wcale niedrogich kurortów narciarskich. Nasi południowi sąsiedzi słyną także ze swojej wyśmienitej kuchni. Być może dlatego co roku zimą Polacy wyjeżdżają za południową granicę całymi rodzinami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Mongolii turysta jest ciekawostką

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2012 10:00
W Mongolii prosząc o nocleg w dowolnej jurcie turysta zostaje przyjęty jak król. Rano zostanie ugoszczony tradycyjnymi pierogami z baraniną i herbatą z łojem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zła Dziura, Martwe Nietoperze i wody termalne przyciągają na Słowację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 07:15
Nie narciarstwo tylko speleologia przyciągają turystów do tego. A to i tak nie jedyne atrakcje naszych południowych sąsiadów. W naszym cyklu podróżniczym zaglądamy na i pod słowacką ziemię.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowenia – kraj dla tych, którzy lubią różnorodność

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 18:13
– Choć ten kraj jest niewielki, panują tam aż trzy klimaty: alpejski, umiarkowany i śródziemnomorski – mówi w Czwórce Paweł Kranc, człowiek zakochany w Słowenii.
rozwiń zwiń