Edyta Krzemień - flażolet ma w swym głosie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 16:08
- Na aktorskim etacie byłabym ograniczona - mówi Edyta Krzemień, aktorka musicalowa. - Mnie zbyt wiele rzeczy interesuje, chcę być w zbyt wielu miejscach na raz, nie chcę z niczego rezygnować - dodaje.
Audio
  • Edyta Krzemień, aktorka musicalowa, opowiada o swojej pracy i życiu w podróży (W to mi graj/Czwórka)
Damian Aleksander i Edyta Krzemień
Damian Aleksander i Edyta KrzemieńFoto: PAP/Stach Leszczyński

Z tych właśnie powodów, prawdopodobnie jeden z najlepszych żeńskich głosów musicalowych żyje wciąż w podróży. - Nie narzekam na brak pracy, dużo jeżdżę - mówi artystka. - Aktualnie pracuję w Teatrze Muzycznym w Gdyni i Poznaniu, współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem, koncertuje - opowiada.

Wydawałoby się, że nie ma prostszego zawodu, jak wyjść na scenę i zaśpiewać. Edyta Krzemień zwraca jednak uwagę, że każdemu spektaklowi towarzyszą miesiące prób, w których nierzadko trzeba przełamywać swoje bariery. - Ja np. wciąż poprawiam swój kulejący taniec - zdradza.  - Muszę nadrabiać brak szkoły baletowej.

Artystka zdradza w Czwórce jak zaczęła się jej wokalna kariera, i jak odkryła flażolet w swym głosie. Czwórkowym słuchaczom opowiedziała także historię o płycie "Opowieści zimowe" i spektaklu w którym gra siostrę zakonną.

***

Tytuł audycji: "W to mi graj"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Gość: Edyta Krzemień (aktorka musicalowa, wokalistka)

Data emisji: 3.12.2016

Godzina emisji: 13.08

pj/gs

Czytaj także

Teatr Pijana Sypialnia sam przychodzi do widzów

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 11:50
– Zaczęło się od grupy kilku osób, którzy postanowili rzucić wszystko i zrobić najlepszy teatr na świecie – mówił Sławomir Narloch, aktor i dyrektor Teatru Pijana Sypialnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
rozwiń zwiń