Klaudia Dziadek: bycie cheerleaderką to coś więcej, niż machanie pomponami

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 15:53
W Łodzi po raz pierwszy zorganizowano Akademickie Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu. Do startu w polskiej odsłonie konkursu stanęły grupy z trzynastu krajów i czterech kontynentów, wśród nich dwudziestoosobowa rodzima reprezentacja. 
Audio
  • Pierwsza polska odsłona Akademickich Mistrzostw Świata w cheerleadingu. "Uśmiech, trening i dyscyplina" (Sobotologia/Czwórka)
AMŚ w cheerleadingu - reprezentacja Japonii
AMŚ w cheerleadingu - reprezentacja JaponiiFoto: Oliwia Olczyk/Czwórka

- Wszyscy jesteśmy podekscytowani, że tworzymy w tym miejscu historię - mówiła Paulina Urbanek, członkini komitetu organizacyjnego klubu uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej. 

- Jestem bardzo zadowolona z siebie i drużyny - komentowała Klaudia Dziadek z reprezentacji Polski, klubu Cheerleaders AZS AGH. - W tej dyscyplinie liczy się odwaga, świetna koordynacja i uśmiech - mówiła. - Bycie cheerleaderką to nie tylko machanie pomponami, oprócz kroków tanecznych musimy wykonywać też intensywny trening siłowy - dodawała w rozmowie z Oliwią Olczyk. 

Na jakie kategorie dzieli się cheerleading? Reprezentantki, których krajów wzięły udział w pierwszej odsłonie mistrzostw w Polsce? Jak długo trzeba trenować, żeby zostać profesjonalną cheerleaderką? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Oliwia Olczyk

Goście: Paulina Urbanek (członkini komitetu organizacyjnego klubu uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej); Klaudia Dziadek (z reprezentacji Polski, klubu Cheerleaders AZS AGH); Ania Derek (Cheerleader Story, Toruń)

Data emisji: 6.10.2018

Godzina emisji: 8.16

ac/kul

Czytaj także

Nad morze! By żeglować po jeziorze

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 14:00
Gmina Mielno reklamuje się hasłem "Nad dwiema wodami". To teren atrakcyjny i dla tych, którzy kochają morze, ale i dla zapalonych żeglarzy. Wszystko przez bliskie położenie jeziora Jamno. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka i ekologia. Warmia to prawdziwe zagłębie artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 17:56
Pupki, Godki, Węgajty, Nowe Kawkowo czy Skolity - to tam do miejscowych artystów na warsztaty przyjeżdżają ludzie z całej Polski, ale także i z zagranicy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rodzice przejmują kontrolę nad smartfonami. Jak to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 11:00
Firma Google pozwala już nie tylko kontrolować to, jak korzysta z telefonu kilkuletnie dziecko, ale także to, jak używa go nastolatek.
rozwiń zwiń