Za tydzień mikołajki. Prezenty możesz zapakować nawet w gazetę

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 13:00
Galerie handlowe znów są otwarte, ale wszystko wskazuje na to, że kupione tam prezenty będziemy musieli zapakować sami. Jak zrobić to dobrze i z jakich materiałów?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: perfectlab/shutterstock.com

Potraktuj pakowanie prezentów jak dobrą zabawę. Mieszaj kolory i faktury, wtedy osiągniesz najlepszy efekt Agnieszka Pstrowska

- Prezenty pakujemy we wszystko, co nam dusza podpowiada - zachęca Agnieszka Pstrowska z Pracowni Artystycznego Pakowania "Margot". - A gromadzenie potrzebnych do tego materiałów możemy zacząć już na spacerze, zbierając liście, szyszki czy patyczki.

Posłuchaj
06:56 [CZWORKA] Sobotologia 28 listopad 2020 prezenty.mp3 Prezenty - o pakowaniu DIY (Sobotologia/Czwórka)

Ciekawy efekt daje użycie suszonych owoców - plasterków jabłek czy pomarańczy. - Jeśli chodzi o akcenty typowo świąteczne, polecam użycie małych bombek, przydadzą się także brokat i wstążki w kolorach złota, zieleni i czerwieni - podpowiada ekspert.

Zobacz także:

Papier powinien być wielkości całego prezentu, a pakowanie zawsze zaczynamy od dołu Agnieszka Pstrowska

Pakowanie prezentów kojarzy się z ozdobnym papierem, ale to nie jedyne rozwiązanie. - Można poeksperymentować z gazetą z czarno-białym drukiem i ponalepiać na nią świąteczne zdjęcia z kolorowych magazynów - mówi Pstrowska. - To trochę przypomina szkolne zajęcia praktyczno-techniczne, ale gwarantuje oryginalność.

Kreatywne pakowanie prezentów | 8 prostych pomysłów / Inuinka / YouTube

Sami możemy też zrobić ozdobne pudełka. - Tutaj stawiamy na recykling i wykorzystujemy na przykład stare pudełka po butach albo po małym sprzęcie AGD. - opowiada gość Czwórki. - Jest jeszcze opcja "dla leniwych", czyli klasyczna tuba, do której wkładamy podarek i związujemy jej końce wstążkami.

***

Tytuł audycji: Sobotologia 

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowała: Ada Janiszewska

Data emisji: 28.11.2020

Godzina emisji: 10.30

kul

 

Czytaj także

Sekretne życie zwierząt. Kto żyje w komunie, komu się bez ludzi nudzi?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 17:00
- Nie ma bariery między sferą psychiczną ludzi i zwierząt. Wszystkie uczucia, które mamy, występują też w świecie zwierząt. Co więcej, one z tego świata pochodzą - podkreśla dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bocian czarny - spotkanie z niezwykłym ptakiem

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 11:18
Zaprosimy na spotkanie z bocianem czarnym, kuzynem białego. Powiemy też o zbawiennym wpływie wiśni na nasze ciało i zajrzymy do świata sportu. 
rozwiń zwiń