DIY. Robimy samodzielnie kalendarz na 2021 rok

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 09:22
Co będzie nam potrzebne? Z pewnością papier, klej i nożyczki. - Ręcznie zrobiony kalendarz będzie miał swój własny, niepowtarzalny charakter - mówiła zajmująca się na co dzień grafiką Zuzanna Kreft.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

święta choinka stock 1200.jpg
Lampki nie tylko na choince. Patenty na świąteczne ozdoby

Kalendarz własnej roboty będzie nas cieszył przez cały rok. - Wszystkie kolejne strony kalendarza możemy oczywiście skleić, albo zszywać, to jednak aż 365 dni, więc - jeśli chcemy każdemu z nich poświęcić pojedynczą stronę - pracy nad może być sporo - mówiła Zuzanna Kreft. - Ciężko będzie też znaleźć tak gruby szkicownik z pustymi kartkami w sklepie papierniczym, dlatego warto zainwestować w zwykły zeszyt z odpowiednią ilością stron. Jeśli będzie w nim linia bądź kratka - będziemy mogli robić notatki - tłumaczyła. 

Posłuchaj
06:03 _PR4_AAC 2020_12_26-10-13-44.mp3 Jak samodzielnie stworzyć wymarzony kalendarz na 2021 rok? (Sobotologia/Czwórka) 

zakupy prezenty święta free 1200.jpg
Sposoby na nietrafione prezenty świąteczne

Oprócz zeszytu, kleju czy nożyczek, a także wszelkiego rodzaju piór do pisania, ołówków czy kredek, przydadzą nam się czyli farbki, najlepiej pastele, dzięki którym dodatkowo udekorujemy kalendarz. - Jeśli jednak mamy w domowej kolekcji zdjęcia, które bardzo lubimy - wybierzmy zdjęcia zamiast farb. Chodzi o to, by w przyszłości kalendarz był bardziej trwały i nie brudził - tłumaczyła Zuzanna Kreft. Okładkę stworzyć możemy nie tylko z papieru, ale z kawałków drewna czy tektury

Posłuchaj:

Wybierzmy motyw przewodni naszego kalendarza. Mogą to być na przykład suszone rośliny, albo minimalistycznie - geometryczne wzory i marginesy w kolorze złotym. Na kolejnych stronach możemy zrobić "Listę rzeczy na każdy dzień". - Wydrukujmy sobie punkty od 1 do 31 i będziemy mieli rozwiązania na każdy dzień miesiąca - tłumaczyła ekspert. To pomoże nam spełnić noworoczne postanowienia. - Jeśli ktoś ludzi uczyć się słówek, wypisanie ich na kolejnych kartach bardzo mu w tym pomoże - podkreślała Zuzanna Kreft. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia 

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał przygotowały: Weronika Puszkar

Data emisji: 28.12.2020

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Jak spędzić Boże Narodzenie w duchu eko?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 18:40
Święta w duchu eko to nie tylko powrót do tradycji, ale też bardzo realny ratunek dla naszej planety. Jak sprawić, by święta Bożego Narodzenia stały się nieco bardziej przyjazne naturze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak kupować ryby mądrze? "Nie wszystkie należy jeść"

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 15:36
- Czytanie certyfikatów na opakowaniach ryb to najprostszy sposób na to, by sprawdzić, czy były one hodowane i poławiane bez szkody dla środowiska - tłumaczyła Joanna Ornoch z MSC Polska. 
rozwiń zwiń