Wygoń zimę z szafy. O wiosennym wietrzeniu garderoby

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 11:00
- Pogoda w Polsce potrafi zaskoczyć, więc nie jestem zwolennikiem radykalnej selekcji ubrań - śmieje się blogerka i instagramerka Agnieszka Siemianów, Fitashionn. - Ale porządki zaczynam od wyrzucenia wszystkiego, co znajduje się w mojej szafie. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / WAYHOME studio

Im mniej rzeczy mamy w szafie, tym łatwiej jest sie nam ubrać. Wypadające z półek zimowe swetry splątane z letnimi szortami nie ułatwiają tej sytuacji Fitashionn

Kwiecień to najlepszy miesiąc, żeby zrobić miejsce w szafie dla wiosny i dla lata. W porządkach najważniejsza jest strategia oraz umiejętność żegnania się z ubraniami. - We wstępnej selekcji nie segreguje ubrań na letnie i zimowe, tylko skupiam się na rzeczach, w których już nie chodzę - podpowiada rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Jeśli coś jest dla mnie za małe albo już mi się nie podoba, albo nigdy, to pozbywam się tego z szafy. 

Posłuchaj
06:18 CZWÓRKA Sobotologia - szafa 10.04.2021.mp3 Porządki w szafie - jak przygotować się do wymiany ubrań zimowych na letnie? (Sobotologia/Czwórka) 

Są jednak rzeczy z sezonu jesienno-zimowego, które warto zostawić sobie "pod ręką". - To ubrania ponadczasowe, które pasują do wszystkiego: dłuższy kardigan, który pasuje do letniej sukienki, oczywiście dżinsy, jeśli ktoś lubi - także kowbojki - wymienia ekspertka.

Zimowe kurtki i płaszcze pakuję próżniowo i odkładam do szafy. Jeśli ktoś dysponuje garażem, to tam również może przechowywać swoje ubrania Fitashionn

Ubrania, w których na pewno nie będziemy chodzić wiosną i latem, najlepiej spakować próżniowo, albo umieścić je w plastikowych pojemnikach, które dostępne są w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. - Zanim to zrobimy, warto ubrania uprać, żeby były świeże. Do pojemników można też wrzucić saszetkę z zapachem, który będzie chronić przed molami. I to tyle - podsumowuje Agnieszka Siemianów. 

Sprawdź także:

Zobacz
buty kolekcja sneakersy 1200 shutterstock hurricanehank.jpg
Kolekcjonowanie butów. Powstał pierwszy polski film o sneakerheadach

Jeśli zaś chodzi o letnie stylizacje, blogerka ma kilka własnych patentów. - Od jakiegoś czasu komponuję garderobą w duchu mody zrównoważonej. Nie kupuję pod wpływem impulsów i wybieram rzeczy, które będą mi pasować do wielu stylizacji - zdradza Fitashionn. - Dobrym rozwiązaniem jest także "szafa kapsułowa": czarna ramoneska, klasyczna koszula, trencz, biały tiszert. Reczy możemy układać kolorami, albo stylizacjami. Dzięki temu rano zamiast zastanawiać się, co na siebie włożyć można albo dłużej pospać, albo zrelaksować się przy kawie - radzi. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Weronika Puszkar

Data emisji: 10.04.2021

Godzina emisji: 09.15

kul

Czytaj także

Historia ulicy Bankowej w Katowicach. "Niezwykle barwna"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 16:33
Zaledwie 360-metrowa ulica Bankowa w Katowicach jak w soczewce skupia historię miasta. To centrum życia studenckiego, ale także sportu i... finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toruńskie balony przetrwały w nazwie ulicy

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:00
- Toruń słynie w świecie ze zdania "Gotyk na dotyk, Kopernik i piernik" - mówi Paweł Bukowski, przewodnik miejski po Toruniu. Jednak Toruń ma w zanadrzu wiele tajemnic, między innymi ulicę Balonową, której nazwa nie pojawiła się przypadkowo.
rozwiń zwiń