Makijaż artystyczny na ciele. Jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 12:47
Makijaż artystyczny to sztuka tworzenia obrazów na ludzkim ciele. - Na początku przygody z tą formą sztuki wystarczą nam zwykłe kosmetyki do tradycyjnego makijażu. Potem warto rozwijać paletę barw - mówiła Malwina Owczarzak, artystka makijażystka.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: popovartem.com/Shutterstock.com

charakteryzacja makijaż dziewczyna 1200.jpg
Makijaż na lato - jak uzyskać efekt świeżości?

Jak opowiadała Malwina Owczarzak, instagramerka i artystka w sztuce makijażu na ciele, naukę warto zacząć od... zwykłego rysowania. - Już jako dziecko lubiłam rysować, a dopiero jako nastolatka zaczęłam interesować się makijażem. Zaczynałam od samego podkładu, a z czasem zaczęłam dokładać do niego przeróżne kolejne elementy - wspominała. - Uczyłam się oglądając tutoriale w sieci, potem zaczęłam publikować tam swoje własne prace. 

Posłuchaj
04:10 _PR4_AAC 2021_06_26-09-39-43.mp3 Malwina Owczarzak opowiada o tworzeniu makijażu artystycznego (Sobotologia/Czwórka) 

plaża kobieta kostium bikini wakacje 1200.jpg
Zanim wyjdziesz na plażę - jak dobrać idealne bikini?

Makijaż artystyczny tworzony na ciele to prawdziwa forma sztuki, jak przekonywała gość Czwórki. W tradycyjnym makijażu trzymamy się zasad, a tu - liczą się ekstrawagancja, szalone pomysły i kreatywność. Możemy wykorzystywać przeróżne techniki malarskie i tworzyć na ciele prawdziwe dzieła. W tej formie makijażu inspirować nas może wszystko. - Robię prace na różne konkursy i inspirują mnie wówczas elementy związane z tematyką danego wydarzenia - tłumaczyła Malwina Owczarzak. - Ale na co dzień może to być wszystko co nas otacza, na przykład kwiaty, ich kolory, kształty. Moim ulubionym makijażem jest nawiązanie do "Słoneczników" Van Gogha, ale lubię też tworzyć na podstawie filmu "Avatar" - opowiadała artystka.

ZOBACZ TAKŻE Makijaż na lato - jak uzyskać trwały efekt świeżości? >>>

Zanim zaczniemy pracę na "żywym organizmie" warto wcześniej zrobić sobie szkic, albo poimprowizować z daną tematyką. - Jeśli robię konkretny obraz, tworzę go na podstawie zdjęcia - mówiła gość Czwórki. Na początku swojej przygody z makijażem artystycznym można używać kosmetyków, które na co dzień mamy w naszych kosmetyczkach. - Z czasem można zacząć używać także farb do ciała, które aktywuje się wodą. Można mieszać kolory. W zależności od tego, co robię, wybieram różne rodzaje kosmetyków. Jeśli chce jeszcze bardziej urealistycznić dany element tworze cienie, łącząc różne barwy - mówiła Malwina Owczarzak. Warto ćwiczyć na sobie, zanim zaczniemy robić to profesjonalnie, a jeśli z makijażem artystycznym chcemy wiązać swoją przyszłość - można skończyć odpowiednie kursy i szkoły w tym kierunku.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Agata Nowotnik

Data emisji: 26.06.2021

Godzina emisji: 09.45

kd

Czytaj także

Malowanie po numerach. Nie masz talentu? Wygeneruj sobie obraz w sieci

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 16:31
Każdy z nas i tak może stworzyć piękne dzieła, choć oczywiście nie wszyscy mają do tego talent. Malowanie po numerach to nie tylko pierwszy krok na drodze do "prawdziwego malarstwa", ale także świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Jak to robić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weekend z psem. Wystawy, dogparki, wolontariat w schronisku

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:00
Niektórzy weekend spędzają w łóżku relaksując się po tygodniu ciężkej pracy. Innych o świcie budzą psie oczy z wymalowanym pytaniem: hej, idziemy się już bawić?
rozwiń zwiń