X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drukowane buty, oddychacz, cyber-teatr. Innowacje technologiczne w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:19
Stworzyły 36 prototypów, mają zaskakujące pomysły, biorą sprawy w swoje ręce. Mowa o Maker Woman, czyli uczestniczkach projektu dla młodych wynalazczyń. 
Audio
  • Od rzemiosła po rozwiązania XXI w. Kobieca innowacyjność w technologii (Pasjonauci/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Pixabay

Joanna Skorupska 1200.jpg
Joanna Skorupska: moim mistrzem jest Adam Słodowy

W trzech edycjach projektu powstała m.in. proteza dłoni w druku 3D, urządzenie regulujące oddech, mobilna scena teatru cieni, spersonalizowany plecak i inne intrygujące rozwiązania. Wiele z tych projektów ma szansę przerodzić się w start up, pozostałe – mogą być początkiem czegoś większego. - Jestem autorką butów, przy produkcji których wykorzystałam technologię druku 3D - mówiła Zuzanna Kot, która projektuje nowoczesną odzież za pomocą innowacji technologicznych.

Ciężko jest na rynku znaleźć coś innowacyjnego. Możemy przebierać wśród ofert kierując się wzorem wyglądem, parametrami. Mój projekt to odpowiedź na przesyt Zuzanna Kot

- Mój projekt to połączenie tradycyjnego rzemiosła i innowacyjnych rozwiązać - wyjaśniała Karolina Guzek, jedna z uczestniczek projektu Maker Woman. - Zaczynałam w stolarni, później pracowni krawieckiej, na samym końcu udoskonaliłam projekt przy wykorzystaniu cyfrowych maszyn, frezarek i programowania - tłumaczyła.

Jak przenieść projekt z głowy na papier, stworzyć od podstaw jego konstrukcję i sprawić, że rozwiązanie będzie uniwersalne i innowacyjne? Jak w realizowaniu takich działań wspierał uczestniczki projekt Maker Woman? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Maker Womans - Anią Wójcik, Karoliną Guzek i Zuzanną Kot.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Ania Wójcik, Karolina Guzek i Zuzanna Kot.

Data audycji: 11.08.2018

Godzina audycji: 11.19

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Hoffman. Prawa ręka Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 16:58
Jej ojciec, Jerzy Hoffman, zapisał się na kartach polskiej kinematografii, a ona stała się częścią świata nowych technologii. Joanna Hoffman współpracowała ze Steve'em Jobsem i była częścią zespołu, który stworzył pierwszy komputer osobisty firmy Apple - Macintosh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie. Odkrycia Marii Skłodowskiej-Curie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:03
Była zapaloną rowerzystką, uprawiała turystykę górską, przyjaźniła się z Einsteinem i kochała psy. Znamy ją z tego, że odkryła polon i rad. Maria Skłodowska-Curie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hałas zabija - chroń swoje uszy i zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 11:34
Około 40 proc. mieszkańców Unii Europejskiej jest narażona na podwyższony poziom hałasu. To dane przedstawione przez Europejską Agencję Środowiska. Dlaczego jest niebezpieczny dla naszego zdrowia?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentna Farma dla osób z niepełnosprawnościami

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:07
Woda w kranie musi się sama zakręcać, światło samo gasić w odpowiednim momencie, kwiaty nie powinny być trujące - to tylko niektóre z wyzwań, które stoją przed zespołem projektowym Farmy Dobrej Woli, inteligentnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. 
rozwiń zwiń