Kryzysowe projektowanie. Studenci ASP dla medyków

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 16:00
Pod tym hasłem projektanci i drukarze z Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie włączyli się w akcję tworzenia i produkowania sprzętów chroniących zdrowie medyków.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Akira Kaelyn

W budynku otwartego specjalnie na potrzeby tej inicjatywy, wydziału przy ulicy Myśliwieckiej powstają projekty adapterów do masek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz przyłbice dla medyków. Wszystko to we współpracy ze służbą zdrowia, instytucjami gwarantującymi bezpieczeństwo, jednocześnie szybko, spontanicznie i z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi.

Jest to projektowanie społeczne, wyróżnik warszawskiego Wydziału Wzornictwa, w najlepszym i najpotrzebniejszym wydaniu. Zaczęło się od inicjatywy studentki, Zofii Kozłowskiej, która zwróciła się do kadry i władz ASP z pytaniem o możliwość włączenia się w akcję #DrukarzeDlaSzpitali, w ramach której osoby posiadające drukarki 3D produkują sprzęt ochrony osobistej dla medyków. 

***

Na "Pasjonautów" w sobotę (18.04) po godz. 11.05 zaprasza Beata Kwiatkowska.

kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z Lublina nad polskie morze. Studenci medycyny przeciwko fali utonięć

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 14:40
Studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie chcą zapobiegać utonięciom. Wypłynęli w rejs, podczas którego odwiedzą Gdańsk, Hel i Świnoujście. W każdym z trzech portów przeprowadzili akcje profilaktyczne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targowisko Sztuki - tam poznasz klienta i odpowiesz na dziwne pytania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:36
- Targowisko Sztuki jako wydarzenie dla studentów jest dosyć wyjątkowe - Zuza Jankowska, absolwentka grafiki. - Często jest to pierwsza szansa na to, by sprzedać pracę i móc skontaktować się z odbiorcami - dodaje. 
rozwiń zwiń