Martyna Skura - 20 kg bagażu i życie w podróży

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 15:50
Martyna Skura, podróżniczka i autorka bloga "Life in 20 kg", nie ma stałego miejsca zamieszkania. - Moim domem jest cały świat - mówi. Z 20-kilogramowym plecakiem przemierzyła m.in. Gruzję, Tajlandię, Kambodżę, Chiny.
Audio
  • Martyna Skura o swoich podróżach do Afryki i Tajlandii (Pasjonauci/Czwórka)
Jednym z kilku krajów, w których mieszkała Martyna (na zdjęciu), jest Tajlandia
Jednym z kilku krajów, w których mieszkała Martyna (na zdjęciu), jest TajlandiaFoto: Archiwum prywatne

W ubiegłym roku podróżniczka wzięła udział w wyprawie African Road Trip. Wraz z piątką znajomych odwiedziła Maroko, Mauretanię, Senegal i Gambię. - Busem przejechaliśmy 4,5-5 tys. km wybrzeżem Afryki zachodniej, m.in. przez Saharę zachodnią. To bezkres pustyni, wydmy i piach. Jest tam jedna atrakcja turystyczna, Zwrotnik Raka. Jest to po prostu tabliczka z nazwą oklejona przez mnóstwo ekip, które tamtędy jechały - mówi Martyna Skura. Wyjaśnia także, dlaczego widok nocnego nieba nad Saharą nie może równać się z niczym innym.

Podróżniczka zdradza również, gdzie na świecie znajduje się różowe jezioro i opowiada o spotkaniu z pewnym chłopcem z tajlandzkiego ośrodka dla uchodźców.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Martna Skura (podróżniczka, autorka bloga "Life in 20 kg")

Data emisji: 5.03.2016

Godzina emisji: 17.00

mg/bch

Czytaj także

Indonezja - 18 tysięcy wysp, 600 języków

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 09:30
Największy archipelag świata, kraj ponad 200 grup etnicznych i jedyne miejsce na Ziemi, gdzie można spotkać smoka (znanego jako waran z Komodo). Indonezja to państwo rekordów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Skura i zaręczyny na Kilimandżaro

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 11:00
Nasze studio odwiedziła blogerka modowa i miłośniczka biegania, która lubi pokonywać siebie i wciąż ustanawiać swoje nowe rekordy. Ostatnio wiele się zmieniło w jej życiu osobistym...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariat w Boliwii - wyprawa życia

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 12:00
Sześć miesięcy w maleńkiej wiosce na przeciwległej półkuli. Aleksandra Kania wybrała się do Boliwii w ramach programu EVS, czyli wolontariatu europejskiego.
rozwiń zwiń