X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hollyłódź - stolica polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 15:55
To w Łodzi znajduje się filmówka, którą skończyli Andrzej Wajda, Roman Polański i Krzysztof Kieślowski. Właśnie tutaj kręcone były kultowe polskie filmy: "Zakazane piosenki", "Seksmisja", "Edi" czy serial "Komisarz Alex".
Audio
  • Wycieczka po Łodzi filmowym szlakiem (Hotspot/Czwórka)
Ulica Piotrkowska - główny deptak Łodzi
Ulica Piotrkowska - główny deptak ŁodziFoto: Andrzej Wrotek/CC BY-ND 2.0/Flickr

W XIX wieku Łódź słynęła z wielkich, świetnie prosperujących fabryk, po II wojnie światowej ulokował się tu państwowy przemysł filmowy, powstała także uczelnia kształcąca filmowców. - W 1948 roku zabrzmiał pierwszy dzwonek - mówi Bogdan Parzyjagła z Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Jednym z bardziej kontrowersyjnych szkolnych obiektów jest fontanna. - Została ona upamiętniona w filmie Romana Polańskiego "Rozbijemy zabawę". Reżyser zwołał tu lokalnych rzezimieszków, którzy na potrzeby filmu rozpętali bójkę. Realizacja omal nie skończyła się dla Polańskiego źle, ponieważ groziło mu wyrzucenie ze szkoły - mówi student filmówki Miłosz Kasiura.

Czwórkowy reporter zwiedził także jedyne w Polsce kanały dostępne dla turystów. Odbywają się tam nie tylko wycieczki, ale także... koncerty jazzowe. Odnalazł też adres, pod którym działało pierwsze kino w kraju.

***

Tytuł audycji: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Przygotował: Marek Nowacki

Data emisji: 5.03.2015

Godzina emisji: 13.00

mg/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Śpiewający obrusik". Jak kręcą bezczelni studenci?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 15:30
– Pomysł na ten obraz zrodził się z buntu i przekory – mówiła Anna Mrozowska o pierwszym w historii łódzkiej filmówki pełnometrażowym aktorskim filmie dyplomowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamek w Mosznej. "Tam diabeł tkwi w szczegółach"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 15:50
Kiedyś templariusze i czarodzieje, dziś wiedźmini i fani Hogwartu. - Zamek w Mosznej kryje wiele tajemnic. Jak to miejsce, które powstało dzięki diabelskim siłom - opowiada przewodniczka Jadwiga Masik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawie Kino", czyli wielcy artyści na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2016 23:00
- Staramy się wykorzystywać potencjał danego miasta. Chcemy pokazać studentom, że nie trzeba mieszkać w Warszawie, żeby dotykać wielkiej sztuki i być z twórcami blisko – mówi Astrid Jarosławska.
rozwiń zwiń