X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Atomowy Poznań, czyli tajna historia XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 14:06
Poznań to miasto, które skrywa ślady Zimnej Wojny. Poczuć tam można klimat rywalizacji, jaką toczył wtedy Zachód ze Związkiem Radzieckim. Czwórka zaprasza na wyprawę do podziemnych schronów, by poznać "Atomowy Poznań".
Audio
  • Wyprawa do podziemnych schronów, by poznać "Atomowy Poznań" (Hotspot/Czwórka)
Schron w Poznaniu.
Schron w Poznaniu.Foto: Tomasz Sosnowski/Czwórka

Spacerując po poznańskim rynku, mało kto wie, że pod nim, kilkanaście metrów od wieży z symbolami miasta – koziołkami, znajduje się jeden ze schronów przeciwatomowych, jakie powstały w sercu Wielkopolski w czasach PRL-u.

Obiekt pod Starym Miastem nie jest jedynym takim schronem w Poznaniu. Nieco dalej znajduje się zbudowany na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podziemny schron dla władz, którego istnienie ujawniono dopiero w 2010 roku.

Jak podkreśla przewodnik Jacek Markiewicz, obiekt był niezależny energetycznie. – Dwa agregaty prądotwórcze w wypadku katastrofy miały zbiorniki paliwa pozwalające na działalność przez 90 dni – wyjaśnia.

Urządzenia, które znajdują się wewnątrz schrona można zobaczyć, a co więcej, są w doskonałym stanie technicznym. Czy z podziemnego bunkra można połączyć się z Polskim Radiem, linią obecną tam od ponad pół wieku? Co jeszcze skrywają podziemia Poznania? Szczegóły w audycji Hotspot.

Posłuchaj także pozostałej części audycji, by poznać Żuławy - deltę Wisły i całkowicie płaski teren - niespotykany nigdzie indziej w Polsce.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Jacek Markiewicz (przewodnik)

Data emisji: 8.07.2017

Godzina emisji: 17:14

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lubelszczyzna Sienkiewicza. "Henryk ciągle tu jest"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 16:00
- Tym, czym dla Chopina była Żelazowa Wola, tym dla Sienkiewicza była Wola Okrzejska - najurokliwsze miejsce na świecie - przekonuje Teresa Kożuch, bibliotekarka z Zespołu Szkół w Okrzei.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
rozwiń zwiń