Muzyczne odcienie Olszyna. Co słychać w miejskim amfiteatrze?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 12:00
Centralnym punktem Olsztyna jest starówka, gdzie latem codziennie można wysłuchać koncertu na scenie plenerowej lub wybrać się do Amfiteatru im. Czesława Niemena, jednego z najpiękniej położonych w Polsce - u podnóża gotyckiego zamku. 
Audio
  • Olsztyn na wakacje: architektura, festiwale, koncerty (Hotspot/Czwórka)
Widok na Olsztyn
Widok na Olsztyn Foto: Lukasz Szwaj /Shutterstock.com

turysta plecak 1200.jpg
Polska z plecakiem. Zacznij od "mikrowypraw"

- Amfiteatr położony jest w niezwykle urokliwym miejscu, scenerii podzamcza, tam, gdzie kiedyś mieszkał i tworzył Mikołaj Kopernik - mówił Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. - To tutaj powstały zręby jego fundamentalnego dzieła "O obrotach sfer niebieskich".

- Wybrzmiewa stąd najróżniejsza muzyka. Średniowiecze skłoniłoby nas do myślenia, że to głównie muzyka klasyczna, ale nie ma nic piękniejszego, niż znaleźć się w tej historycznej przestrzeni, która wypełniona jest rapem albo elektroniką. Przestrzeń miejska zyskuje wtedy zupełnie inny wymiar - przekonywał. 

nidzica czorsztyn pieniny 1200.jpg
Pieniny w gawędach duchów, magów i superbohaterki św. Kingi

Jak przystało na stolicę Warmii i Mazur można też wybrać się na festiwal, którego scenerię stanowi jezioro. Coś dla siebie znajdą tu również fani mocnego, gitarowego brzmienia i bluesa. Jak jeszcze brzmi Olsztyn? O tym w nagraniu audycji.

W drugiej godzinie audycji >>> wybraliśmy się także na spływ kajakowy na granicy z Rosyjskim Obwodem Kaliningradzkim, spotkaliśmy się także z Łukaszem Zacnym i Joanną Grzymowską - podróżnikami i fotografami, którzy co roku przemierzają ponad 1000 górskich kilometrów. Jakie szlaki wybierają i czy mogą się na nie zdecydować mniej wprawieni piechurzy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.


camping biwak namiot las 1200.jpg
Góry, jeziora, las - gdzie na weekend?

***

Audycja: Hotspot

Prowadzący: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Tomasz Sosnowski

Goście: Mariusz Sieniewicz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, pisarz, poeta), Karol Ejmont (akustyk w zabytkowym Amfiteatrze im. Czesława Niemena), Witold Młynarczyk (właściciel i pomysłodawca "Qźni muzycznych klimatów"), Marcin Wakar (historyk i badacz)

Data emisji: 11.08.2018

Godzina emisji: 16.09

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lublin sprzed lat - raj dla fashionistek i łowców sensacji

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 10:20
Lublin, tak jak inne miasta w kraju, aktywnie włączył się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednym z punktów programu są mikrowyprawy "Czuję miętę do Lublina", które pozwalają poznać miasto z 1918 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odessa w 72 godziny. Zakwateruj się blisko plaży

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 11:00
- Wielu osobom wydaje się, że mieszkanie w centrum miasta jest super - nie w Odessie - mówi Marcin Jan Orłowski z East Travel TV. - Tam mieszkanie przy plaży jest najlepszym rozwiązaniem - poleca. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beskid Wyspowy. "Góry jak wyspy na morzu z chmur"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:53
Beskid Wyspowy to jeden z najbardziej niesamowitych zakątków Polski. Położone zaledwie godzinę drogi od Krakowa góry przez większą część roku pozostają ciche i spokojne. 
rozwiń zwiń