Beskid Wyspowy. "Góry jak wyspy na morzu z chmur"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:53
Beskid Wyspowy to jeden z najbardziej niesamowitych zakątków Polski. Położone zaledwie godzinę drogi od Krakowa góry przez większą część roku pozostają ciche i spokojne. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: cortez13/Pixabay

turysta mapa wyjazd wycieczka plecaki 1200.jpg
Polska na wakacje: kierunek - Beskid Niski

Szlaki zachwycają przyrodą, a z platform widokowych można zobaczyć podobano najpiękniejszą panoramę Tatr. Idealne miejsce dla tych, którzy szukają oddechu od zatłoczonych szlaków. - Pasmo wyróżnia się na tle innych charakterystyczną cechą, jak sama nazwa wskazuje tworzą ją góry-wyspy - opowiada Michał Błąkała z bloga podróżniczego "Okiem Miszy".

- Najłatwiej to zrozumieć nocując na jednym ze szczytów. Rano dolinę pokrywa mgła, a ponad nią wystają tylko szczyty okolicznych gór - opisywał podróżnik i podpowiadał jakie trasy warto wybrać odwiedzając Beskid Wyspowy.


niedzwiedz las 1200.jpg
Niedźwiedzie brunatne w polskich górach. Czy należy się ich bać?

Czy trasy Beskidu Wyspowego są wymagające? Z którego punktu najlepiej widać Tatry? Gdzie nocować? O tym mówiła Kasia Łaskawiec z bloga "Polska po godzinach" Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Ela Burza

Goście: Kasia Łaskawiec (blog "Polska po godzinach"), Michał Błąkała (blog podróżniczy "Okiem Miszy").

Data emisji: 8.08.2018

Godzina emisji: 16.45

ac

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Porzucił prawo w Nowym Jorku, by zwiedzać świat. "Warto gonić za marzeniami"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 19:49
Miłosz Pierwoła pochodzi z Podhala, ale jest obywatelem świata. Studiował prawo w RPA, we Włoszech, Anglii i Australii, aż nagle, w USA, porzucił karierę prawniczą i życie w garniturze na rzecz zwiedzania świata i organizowania wypraw innym.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska z plecakiem na majówkę. Zacznij od "mikrowypraw"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:55
- Przygodę w wędrowaniem warto zacząć od tzw. "mikrowypraw", czyli wycieczek wraz z rodziną niedaleko miejsca zamieszkania - mówili podróżnicy Tomasz Tułak i Łukasz Supergan. - Na dzień czy dwa, z plecakiem. W okolicach miast znajdziemy miejsca, które warto odwiedzić.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Indonezja. "Kraj, w którym mieszkają sami artyści"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 16:50
Indonezja to kraj 17 tysięcy wysp. Każda wyspa to inna kultura, religia i zwyczaje. Łączy je jednak jedno: ciekawość białego człowieka. Przekonała się o tym Jola Lisicka - autorka bloga podróżniczego nalewoodcentrum.pl.
rozwiń zwiń