Polskie Radio
Section05
Wieliczka

Organizują życie kulturalne miasta. Działalność Klubu Przyjaciół Wieliczki

- Dziś nasza działalność to głównie organizowanie życia kulturalnego i wzajemna łączność przyjaciół Wieliczki poprzez cykliczne spotkania. Wieliczanie i przyjaciele miasta spotykają się, aby rozmawiać na tematy kultury, historii, życia społecznego, zabytków czy książek o Wieliczce - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Duda, prezes Stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Wieliczki". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wieliczka

Kopalnia Soli "Wieliczka" znowu dostępna dla odwiedzających. Muzeum liczy na turystów z Polski

Kopalnia Soli "Wieliczka" od czwartku znowu będzie dostępna dla turystów. Trzy miesiące przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa górnicy wykorzystali m.in. na prace związane z renowacją elementów wystroju, remont torowiska i wyrównanie spągu w kilku chodnikach. Trasa turystyczna dezynfekowana jest codziennie, a co godzinę dezynfekowane są najczęściej dotykane powierzchnie.
Zobacz więcej na temat:  turystyka małopolskie Wieliczka POLSKA GOSPODARKA

Będzie dłuższe finansowanie dla zabytkowych części "Wieliczki" i "Bochni"

Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało nowelizację ustawy, która wydłuży do końca 2027 finansowanie m.in. zabezpieczenia i ratowania zabytkowych części kopalń soli "Bochnia" i "Wieliczka". Beneficjentami dotacji – poza "Bochnią" i Wieliczką" – jest też Centralna Pompownia "Bolko", Muzeum Górnictwa Węglowego i Kopalnia Siarki "Machów" w likwidacji.  
Zobacz więcej na temat:  Wieliczka Bochnia Ministerstwo Aktywów Państwowych GOSPODARKA