Domena zachodnich społeczeństw - multikulturowość

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 17:00
Co z niej wynika? Odpowiedzi szukaliśmy w "Bed & Breakfast". Zapraszamy do wysłuchania nagrań audycji!
Audio

Współistnienie różnych kultur nie jest niczym nowym w krajach, które powstały w efekcie długotrwałych procesów imigracyjnych, takich jak USA czy Australia. Na naszym kontynencie zjawisko wielokulturowości w nowoczesnym kształcie ma stosunkowo niedługą tradycję. Angela Merkel powiedziała - "multikulti ist tot" (nie żyje). Dlaczego, skoro istotną cześć zachodnich społeczeństw cechuje duże zróżnicowanie etniczne, rasowe i religijne?

Czy dlatego np. w Anglii w ostatnim czasie zaczęto mówić o rasizmie, zwłaszcza o wysokim stopniu rasizmu w piłce nożnej. Termin ten wykorzystuje się jako argument, gdy drużyna nie zgadza się z wynikiem meczu i o rasizm na boisku zostaje oskarżony sędzia (np. przez aktualnych Mistrzów Europy - Chelsea).

Zapraszamy do wysłuchania multikulturowego "Bed & Breakfast", po kliknięciu w załączony plik dźwiękowy.

Czytaj także

Spontan czy plan?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 09:00
Co planujemy najczęściej, a co robimy spontanicznie? O tym rozmawiamy w "Bed & Breakfast" naszym gościem była m.in. trenerka od zarządzania czasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najsłynniejsze ulice świata

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 10:06
Czy wiecie dlaczego najbardziej znane ulice stały się słynne? Zapraszamy w na spacer po Lombard Street w San Francisco, Abbey Road w Londynie i La Rambla w Barcelonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam dziś gazety?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 21:14
Po zamknięciu amerykańskiego "Newsweeka" wraca temat przyszłości drukowanych gazet. W Czwórce zastanawiamy się jakie będą następstwa zaniku prasy papierowej.
rozwiń zwiń