Baby Cham: Zadebiutowałem w nagrodę za skończenie szkoły

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2012 19:30
Jest jednym z najciekawszych artystów muzyki Dancehall. Korzystając, że przyjechał do Europy z trasą koncertową, Czwórce udało się z nim porozmawiać.
Audio

Cham rozpoczął swoją karierę w 1995 roku w labelu Mad House należącym do Dave'a Kelly, który jest uznawany za jednego z najbardziej kluczowych producentów z Jamajki.
Jako, że nitk nigdy nie widział żadnego zdjęcia tego producenta, przez wiele lat uważano, że Baby Cham i Dave Kelly to ta sama osoba.

- W wieku 14 lat odkryłem Buju Buntona. Ten gość wywrócił muzyczną rzeczywistość Jamajki do góry nogami. Za produkcję jego płyt odpowiadał m.in. Dave Kelly, więc poszedłem do studia Penthause żeby go poznać. Udało mi się do niego dostać i zaprezentować mój freestyle. Byłem wtedy ubrany w mundurek szkolny, więc usłyszałem od Dave’a żebym wrócił, jak skończę szkołę. Dwa lata później, już jako absolwent, nagrałem z nim swoją pierwszą piosenkę - wspominał gość audycji "Dancehall Masakra".

W 2006 roku Baby Cham nagrał album "Ghetto Story", który z miejsca znalazł się na Billboardzie a utwór tytułowy był najpopularniejszą pioseką Dancehall tego roku, swoje wersje nagrali między innymi Alicia Keys i Akon. 

O albumie, oraz o wspomnianym enigmatycznym producencie Baby Cham opowiadał 27Pablo na Cyprze podczas swojej europejskiej trasy. Całość możesz odsłuchać lub obejrzeć, klikając w odpowiednią ikonkę.

pg

Czytaj także

Koncert zespołu Bethel w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 18:00
Mistrzowie jamajskich rytmów wystąpili w sobotni wieczór w "Ministerstwie Dźwięku". Zobacz wideo z koncertu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Wyga: hip hop od bluesa do reggae

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 18:00
Zgodnie ze swoją ksywką Jan Wyga z niejednego muzycznego pieca jadł chleb. Dowód tego raper dał na swoim debiutanckim solowym krążku "wyga.co", o którym opowiedział w audycji Hirka Wrony.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bloc Party, Public Enemyna, Janelle Monáe i Nosowska na Heineken Open’er Festival!

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 12:00
Powracający po kilku latach Bloc Party, legendarni Public Enemy, szaleni Gogol Bordello, futurystyczna Janelle Monáe i debiutująca na Open’erze Nosowska to ogłoszeni dziś wykonawcy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

BENGA na koncertach w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 12:40
Zapraszamy na trzy imprezy, na których wystąpi jeden z najbardziej znanych na świecie producentów muzyki dubstep.
rozwiń zwiń