Królowa dancehallu wystąpiła w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 11:50
Energetyczny koncert w Ministerstwie Dźwięku zagrała Marika! W Czwórce zdradza, kto jej się ostatnio spodobał.
Audio
Marika w Czwórce
Marika w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

- Bardzo podoba mi się bardzo zły chłopiec - zdradzała przed koncertem gwiazda Czwórki. Wyjawiła, że tym, którego darzy wyjątkowym uczuciem jest Dr Evil, znany także jako Leftside. Zauroczenie pojawiło się podczas festiwalu Ostróda Reggae Festival 2011, na którym Marika zawsze się pojawia. Dodaje, że w oko wpadł jej także Mr Vegas.

Niestety wakacyjne odkrywanie innych brzmień to dla artystki nie tylko zauroczenia, ale też rozczarowania. - Wyhaczyłam koncert najbardziej rozczarowujący w historii mojego słuchania muzyki. To był Sly & Robbie z Juniorem Reidem. Bardzo na nich stawiałam, więc było to ogromne zaskoczenie - żali się Tomkowi Koncy i Paulinie Przybysz.

Marika swoją karierę rozpoczęła w 2002 roku z soundsystemem Bass Medium Trinity. Nagrali bardzo dobrze przyjętą płytę "Mówisz i masz". Jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką. Tworzy muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięto ją Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu.

W 2006 roku. wzięła udział w projekcie "Polski ogień" (Germaican Records, Tam Tam Records). Na albumie - będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy muzycznej znalazły się jej dwie piosenki: "Siła ognia" oraz "What's Your Flava?".

Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór "Moje serce" - owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem.


 

22 sierpnia 2008 roku na sklepowe półki trafił solowy album Mariki - "Plenty". Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od neosoulu po reggae, drum'n'bass i funk. Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków i otrzymał nominację do Fryderyków 2008.

8 czerwca 2010 światło dzienne ujrzał nowy podwójny album Mariki: Put your shoes on, put your shoes off. Album otwiera "Uplifter" - muzyczna podróż ponad 20 lat wstecz do legendarnego studia Channel One na Jamajce. To tam właśnie Roots Radics, jeden z najsłynniejszych backing bandów w historii muzyki reggae nagrał instrumentalny podkład wykorzystany w tym utworze. "Uplifter" to również owoc współpracy z brytyjską sławą produkcji dubowej - Adrianem Sherwoodem. Ale '...Shoes on' to również mocne brzmienia, nowoczesne dudniące basem 'Girlzz', 'Esta Festa' czy dancehallowe 'Catch Di Moment' z gościnnym udziałem Bay-C, wokalisty jamajskiej formacji T.O.K. Są też na '...Shoes on' takie perełki jak poruszające 'Selah' czy wyjątkowo osobista 'Bezsenność W Warszawie'. Płyta jest bardzo spójna - z jednej strony za sprawą tekstów i melodii napisanych przez Marikę, z drugiej doskonałej produkcji muzycznej, którą niemal w całości zajął się Olo Mothashipp, połowa Juniorbwoy - duetu odpowiedzialnego za produkcję "Mojego Serca" i "So Sure".

 

 


Zapraszamy do posłuchania całego koncertu, jaki w Czwórce zagrała Marika

KaW/materiały prasowe/pg

Czytaj także

Mariola królowa dancehalla

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 18:01
Nowa płyta, trasa koncertowa i prawdziwie dancehallowy teledysk. Gościem audycji "Pod Lupą" była Marika, która zdradziła, czym nowy album będzie różnił się od poprzedniego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Akurat wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku" (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2011 17:00
Akurat w Czwórce! Akurat w "Ministerstwie Dźwięku" i Akurat na Żywo! W sobotę 30 lipca w studiu radiowej Czwórki koncertował zespół Akurat!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rockowa fala Oceanu w Czwórce. Zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 15:00
W audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpił na żywo zespół Ocean. Formacja ma na koncie setki koncertów, zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia jak brzmieli w Czwórce!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń