Stand Up Paddle - wiosłowanie na stojąco

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 12:50
SUP, czyli Stand Up Paddle - wiosłowanie na stojąco, oznacza - jak mówił Jan Sadowski, instruktor tej dyscypliny - wolność, dobrą zabawę i szerokie możliwości.
Audio
  • Na czym polega Stand Up Paddle i dlaczego warto spróbować tej dyscypliny sportu? (Co Was kręci/Czwórka)
Stand Up Paddling czyli w skrócie SUP to najnowszy rodzaj pływania na desce, który podbija świat surfingu szybciej niż jakakolwiek inna jego form. W studiu Czwórki rozmawiali o tym Jan Sadowski, Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz
Stand Up Paddling czyli w skrócie SUP to najnowszy rodzaj pływania na desce, który podbija świat surfingu szybciej niż jakakolwiek inna jego form. W studiu Czwórki rozmawiali o tym Jan Sadowski, Hanna Dołęgowska i Mateusz FusiarzFoto: Czwórka

Wisła Włocławek 1200x660.jpg
Zalew Włocławski. Wymarzony akwen dla żeglarzy

Można uprawiać klasyczny SUP surfing na falach, SUP yogę, stojąc na rękach, czy cruising po zamkniętych akwenach wodnych - tutaj nie ma ograniczeń. - W tym sporcie już samo łapanie fal jest dużo łatwiejsze, dlatego do niedawna była to najszybciej rozwijająca się dyscyplina na świecie - mówił gość Czwórki. I podkreślał, że to sport dla wszystkich, nie ma m.in. ograniczeń wiekowych.

Skąd wziął się pomysł, by wiosłować na desce, stojąc? Kto jako pierwszy wpadł na to, by to robić i dlaczego na niektórych plażach na świecie sport ten jest zakazany? Czym jest SUP yoga i dlaczego, zamiast na nogach, na desce czasem stoi się na rękach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. W audycji sprawdziliśmy także, jaki sprzęt do uprawiania tej dyscypliny wybrać i... ile to kosztuje.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Gość: Jan Sadowski (instuktor SUP Academy)

Data emisji: 23.07.2017

Godzina emisji: 11.05

kd


Czytaj także

Fit Lovers: sześciopak robi się w kuchni, nie na siłowni

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 12:00
- Żeby zmienić życie na lepsze potrzebujesz 52 tygodni - przekonują autorzy bloga "Fit Lovers". - Tylko wtedy można utrwalić dobre nawyki i nie obawiać się efektu jo-jo oraz natychmiastowego powrotu do starych zwyczajów - dodają.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przebiegł 366 maratonów w 366 dni. "Sport daje chęć do życia"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 15:10
Chciał dać innym impuls do wyjścia z nałogu alkoholowego. Powiedział: "Przebiegnę 366 maratonów z rzędu, będę biegał codziennie, a ty w tym czasie bądź trzeźwy". Tak zrobił, a potem napisał książkę "Wytrwać w biegu". Ryszard Kałaczyński zagościł w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drewniane Mazowsze. "Obiekty ciągle do odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 11:00
- Jestem biologiem i psychologiem, który postanowił zagospodarować czas mieszkańcom Mazowsza oraz wielbicielom architektury - mówi Paweł Mazurkiewicz, autor serwisu "Drewniane Mazowsze".
rozwiń zwiń