Pure Powder Festiwal - dla tych, którzy czekają na śnieg

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2023 13:13
Pure Powder Festiwal to impreza poświęconej filmom narciarskim i snowboardowym. W tym roku w ramach festiwalu odbędzie się m.in. premiera filmu polskiej narciarki freestylowej Zuzy Witych.
Zuza Witych Fot. Bartek Pawlikowski
Zuza Witych Fot. Bartek PawlikowskiFoto: Bartek Pawlikowski
  • Nadchodzi Pure Powder Festiwal - odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. 
  • Właśnie podczas festiwalu zobaczymy premierę filmu Zuzy Witych. 
  • Wśród gości wydarzenia są też Andrzej Bargiel, Bartek Ziemski i Anna Tybor. 
  • W programie nie brakuje też znakomitych narciarskich filmów. 

Przed nami kolejna odsłona Pure Powder Festiwal - imprezy poświęconej filmom narciarskim i snowboardowym. W tym roku w ramach festiwalu odbędzie się m.in. premiera  filmu polskiej narciarki freestylowej Zuzy Witych. Festiwal rozpocznie się 13.10 w warszawskim kinie Luna, później odwiedzi także Wrocław, Katowice i Kraków. Jak zapowiadają organizatorzy - w programie warszawskiej edycji imprezy znajdą się spotkania z ciekawymi ludźmi oraz premiery najnowszych filmów - zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Za organizacją wydarzenia stoją Jan Olszyński i Piotr Gnalicki, z górami związani cały rok. - W lecie jeżdżę na rowerze, a już teraz zaglądam w prognozy pogody i sprawdzam czy zima nie czai się za rogiem - przyznaje Jan. - Ja lubię wszelkie górskie wędrówki - dodaje Piotr. - Temat gór w naszych życiach jest obecny cały rok. 

Pure Powder Festiwal - premiera filmu Zuzy Witych

Najbliższe dni to już ostatnie przygotowania do Pure Powder Festival. Fani imprezy czekają na premierę filmu Zuzy Witych. - To historia o tym, jak z Łodzi, miasta leżącego na dość płaskim terenie, trafić do Freeride World Tour, jednej z najbardziej ekstremalnych imprez - zdradzają organizatorzy. - Cieszymy się, że taki film powstał i że Zuza doprowadziła ten projekt do końca. Współpracowała z Maćkiem Sulimą, który stoi za stroną filmową i montażową tego projektu. 

Zuza Witych już w zeszłym roku opowiadała o planach stworzenia filmu. - To się udało, a trzeba wspomnieć, że wcale nie jest to łatwe przedsięwzięcie - mówią goście Jeremiego Angowskiego. - Akcja musi być kręcona w górach, dużo zdjęć zrobionych poza trasami - to wyzwanie. Na naszym festiwalu będzie można porozmawiać o tym z narciarką. 


ZUZA - Far from the peaks | TRAILER | Zuza Witych

Goście Pure Powder Festiwal

Wśród festiwalowych gości nie zabraknie także innych sław zimowego ekstremalnego świata. - Będzie Bartek Ziemski, Andrzej Bargiel, Anna Tybor - zdradzają Czwórkowi goście. 

W programie filmowym też czekają na nas górskie perełki. Nie zabraknie narciarskiej komedii czy mocnego materiału ze Skandynawii. 

***

Tytuł audycji: Co Was kręci

Prowadzi: Jeremi Angowski

Goście: Jan Olszyński i Piotr Gnalicki (organizatorzy wydarzenia)

Data emisji: 08.10.2023

Godzina emisji: 11.39

pj

Czytaj także

Białka Tatrzańska gościła zawody Pucharu Europy FIS 2022. Co działo się na stoku?

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 16:09
W Białce Tatrzańskiej 11 i 12 lutego nie zabrakło ani narciarskiej, ani snowboardowej zajawki. W piątek i w sobotę riderzy rywalizowali w zawodach Big Air, a to był czwarty przystanek w zawodach FIS. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest 2023. Co działo się na skoczni?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2023 15:30
Jubileuszowa odsłona festiwalu SnowFest przeszła do historii, ale uczestnikom pozostawiła piękne wspomnienia - i te muzyczne, i sportowe. - W piątek w Szczyrku tłumy podziwiały snowboardzistów, a w sobotę freestyle’owych narciarzy - opowiada dziennikarz Czwórki Jeremi Angowski. 
rozwiń zwiń