Unia Niezwykłych Projektów: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 08:50
Do odwiedzenia Opinogóry zachęca piękny pałac stojący w otoczeniu parku typu angielskiego z okazałymi drzewami, rzeźbami mazowieckich książąt, "pogańskimi" kamiennymi idolami i zagadkowymi budowlami.
Audio

Dzięki środkom unijnym zabytkowy park w zespole pałacowo - parkowym Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odzyska dawny blask. Powstanie nowy Zespół Gospodarczo - Folwarczny z Wozownią i Ptaszarnią - "Folwark”. Budowana jest ptaszarnia, przygotowywane są projekty oranżerii tej na wzór z XIX wieku. Na finał czekamy już w lipcu. W nowym budynku wozowni powstanie część ekspozycyjna o ogromnej  powierzchni. Dwie sale ekspozycyjne, w których prezentowane będą wozy epoki romantyzmu. Na parterze znajdą się także boksy dla czterech koni i wozów.
Zapraszamy na audycję "Co Was kręci" w każdą niedzielę po godzinie 10.

Zobacz więcej na temat: boks Czwórka muzeum

Czytaj także

Skarby prosto z Wisły

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2012 08:00
Projekt naukowy "Wisła 1655-1906-2009 – Interdyscyplinarne badania dna rzeki" nadawałby się na jeden z wątków przygodowego filmu historycznego. Jego członkowie odkryli bowiem na dnie królowej polskich rzek prawdziwe skarby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak stworzyć ogród zoologiczny? Trzeba mieć wizję

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 07:00
Niedawno urodziła się w Polsce uistiti białoucha. Jej naturalnym środowiskiem życia są lasy deszczowe Brazylii. Spotkacie ją jednak w zoo w... Zamościu. Fascynującym miejscem jest też prawdziwie "amazońska" motylarnia i afrykańskie wybiegi dla lwów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Supernowoczesne muzea i tajemnice historii

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2012 08:00
Wszyscy je znają - chodzi o Muzeum Historii Polski, którego przyszła siedziba będzie chyba najnowocześniejszym i najśmielszym projektem w Polsce, na który UE przeznaczyła naprawdę sporo środków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dinozaury sprzed 160 milionów lat opanowały muzeum w Radomiu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 10:00
W ramach Unii Niezwykłych Projektów sprawdziliśmy przyrodnicze atrakcje radomskiego Muzeum im. Jacka Malczewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe barwy warszawskiego Wilanowa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 18:00
W Wilanowie jest i będzie jeszcze piękniej. Rewitalizowane są ogrody, planuje się przebadanie archeologiczne terenów rezydencji, utworzenie pracowni 3D oraz przeprowadzenie digitalizacji 3D wybranej kolekcji zbiorów.
rozwiń zwiń